Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 05:58:07

Від початку року на території Чернігівщини не встановлено жодного випадку масової загибелі бджіл

09.08.2021   17:43Агенцiя

Протягом 1-ого півріччя структурними підрозділами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у відповідності до вимог законодавства зареєстровано та паспортизовано 655 пасік, в яких налічується 26711 бджолосімей.

Всі ці бджологосподарства внесені до Реєстру паспортів пасік.

Відповідно до вимог статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності і якості харчових продуктів» 678 операторів ринку зареєстровані в реєстрі операторів ринку харчових продуктів, як такі, що займаються первинним виробництвом продуктів бджільництва. 

З метою встановлення фактів отруєння бджіл засобами захисту рослин більше ніж у півсотні територіальних громад області створено  постійно діючі комісії. Фахівці Держпродспоживслужби запевняють: за півроку в області не встановлено випадків масової загибелі бджіл, у тому числі внаслідок застосування аграріями засобів захисту рослин.

Для недопущення таких ситуацій на засіданні ДНПК при Чернігівській ОДА розглянуто питання профілактики отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів та порядок реєстрації пасік. В районах і містах області від початку року проведено 39 нарад з питань бджільництва, у яких взяли участь близько п’ятисот пасічників, 20 представників громадських організацій бджолярів, 115 - сільгосппідприємств різних форм власності.

З набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розроблено єдиний підхід до проведення лабораторно-діагностичних досліджень на хвороби бджіл і формування тарифів за проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіках та опрацьовано алгоритм видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки.

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.