Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 10:01:16

Прокуратура вимагає повернути землі прибережної захисної смуги притоки Дніпра у розпорядження держави

07.08.2021   11:45Агенцiя

В ході вивчення законності відчуження земель у приватну власність Чернігівська обласна прокуратура встановила факти передачі земель водного фонду річки Дніпро поряд з селом Неданчичі Чернігівського (до цього – Ріпкинського) району приватним особам.

З метою підтвердження фактів порушень при виділенні земель за зверненням обласної прокуратури фахівцями Національної академії аграрних наук України надано науково-експертний висновок, яким підтверджено, що майже 30 земельних ділянок різної площі (по 0,4 га та по 2 га), які передані у власність фізичним особам, сформовані за рахунок прибережної захисної смуги притоки річки Дніпро і відповідно до вимог Водного кодексу України відносяться до земель водного фонду.
 
З урахуванням наведеного, на усунення порушень вимог Земельного та Водного кодексів України, Чернігівською обласною та окружною прокуратурами вже підготовлено ряд позовів до суду про повернення незаконного відчужених земель водного фонду територіальній громаді.
 

Нагадаємо, що у червні поточного року Чернігівською окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.240 КК України. Встановлено, що на земельних ділянках,  розташованих у прибережно-захисній смузі річки Вербка, в урочищі «Якір» поблизу с. Неданчичі відбувалося незаконне видобування піску без спеціальних дозвільних документів на користування надрами.
Досудове розслідування триває.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.