За заклики щодо посягання на територіальну цілісність України мешканця Чернігова засуджено до 3 років позбавлення волі
Вироком Чернігівського апеляційного суду задоволено апеляційну скаргу прокурора і засуджено до 3 років позбавлення волі чернігівця, який поширював у соціальних мережах публікації із закликами щодо посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
У квітні 2021 року Деснянський районний суд м. Чернігова визнав винуватим 49-річного мешканця Чернігова, уродженця Алтайського краю Російської Федерації за ч. 1 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Йому було призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік без конфіскації майна.
Судом установлено, що громадянин у 2019 році створив у соціальній мережі “Одноклассники” групу “За державность Руси”, у якій неодноразово публікував матеріали на підтримку окупації Росією Криму та частини Донбасу та закликав до проведення референдуму за створення єдиної держави у складі України, Білорусі та Росії за зразком незаконних референдумів у Криму та на Донбасі у 2014 році.
Чернігівська обласна прокуратура, не погодившись із призначеним покаранням, зважаючи на те, що у 2018 році обвинувачений вже притягувався до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), подала апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, яка і була задоволена.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.