Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 11:19:22

У першому півріччі на Чернігівщині не зафіксовано жодного випадку захворювання на сказ та АЧС

06.08.2021   09:30Агенцiя

Фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини запевняють: від початку року епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва в регіоні залишається стабільною і контрольованою, а передумов до її ускладнення немає.

Це пов’язано зі значними обсягами профілактичної та роз’яснювальної роботи, здійсненої спеціалістами структурних підрозділів Держпродспоживслужби у районах і містах.

Зокрема, за півроку в області зроблено більше 7 мільйонів щеплень худоби і птиці, проведено понад 103 500 лікувально-профілактичних обробок тварин і більш ніж 770 640 діагностичних досліджень.

Чернігівщина залишається благополучною по сказу тварин. У населених пунктах області спеціалісти районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини з початку 2021 року вакцинували антирабічною сироваткою 10 111 голів ВРХ, 29 голів дрібної рогатої худоби, 36 коней, 59 589 собак та 50 049 котів.

Відсутні на Чернігівщині також випадки захворювання на африканську чуму свиней. Останні були зареєстровані ще на початку минулого року у дикій фауні.

Для забезпечення епізоотичного благополуччя господарств громадського сектору та населення області по лейкозу ВРХ від початку року проведено понад 37 тисяч серологічних досліджень та понад 63 тисячі досліджень методом ІФА.

Крім того, здійснено 103 625 алергічних досліджень на виявлення туберкульозу великої рогатої худоби. За їх результатами неблагополучних господарств не встановлено.

З метою проведення моніторингу губчастоподібної енцефалопатії ВРХ проведено облік поголів’я великої рогатої худоби старше 36-місячного віку у господарствах різних форм власності, аналіз забою худоби на м’ясопереробних підприємствах області і досліджено відповідні проби в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно 09:57

Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою.

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці 09:55

Юнаки 2005 та 2007 років народження з чернігівської команди «Юність» успішно обіграли у футбол своїх ровесників зі столиці.

До медичних закладів Чернігівщини передали американські лікарські препарати проти коронавірусу

До медичних закладів Чернігівщини передали американські лікарські препарати проти коронавірусу 09:53

У понеділок на Чернігівщину прибув гуманітарний вантаж від благодійної організації «Direct Relief» (США).

Сім'я Закружних з Чернігова - бронзові призери Всеукраїнського фестивалю "Мама, тато, я - спортивна сім'я" 09:50

Фінал Всеукраїнського фестивалю "Мама, тато, я - спортивна сім'я" відбувся в Києві, 25-27 вересня 2021 року.

Газопостачальні кампанії оприлюднили ціни на газ у жовтні

Газопостачальні кампанії оприлюднили ціни на газ у жовтні 09:21

Газопостачальні компанії опублікували жовтневі цінники на «блакитне паливо» для побутових споживачів (населення).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини