Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 січня, 09:11:41

На Чернігівщині викрито групу міжнародних інтернет-шахраїв

04.08.2021   13:00Агенцiя

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури в м. Чернігів та м. Городня викрито групу шахраїв, які вчиняли злочинні дії із застосування сучасної комп'ютерної техніки та засобів зв'язку. Кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство).

Досудовим розслідуванням установлено, що особи, видаючи себе за представників служби безпеки банку, отримували персональні дані власників банківських карт,  після чого заволодівали коштами  потерпілих. Крім того,  зловмисники займалися незаконним поширенням баз персональних даних клієнтів банківських та інших установ.

Шахрайські дії вони здійснювали  як за кордоном, так і в Україні.

На даний час процесуальними прокурорами за підтримки відділу протидії кіберзлочинам в Чернігівській області Київського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України проведено обшуки та інші необхідні слідчі дії для встановлення усіх обставин скоєння злочину, причетних осіб та потерпілих.

Під час проведених санкціонованих обшуків вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, десятки SIM-карток вітчизняних і закордонних мобільних операторів різних країн та банківських карт.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру за вказаними фактом шахрайства кільком мешканцям області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

“День Тетяни у колі друзів” 08:47

11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.

В Україні діє оновлений Календар профілактичних щеплень: що змінилось 08:41

За даними ВООЗ, вакцинація щорічно запобігає 3,5–5 мільйонам смертей у світі. Це безпечний спосіб захистити себе від інфекційних захворювань, які без вакцинації становлять серйозну загрозу тяжких ускладнень чи смерті.

5 січня: цей день в Україні і світі

5 січня: цей день в Україні і світі 08:36

День 1419 Російська агресія - Day 1419 Russian aggression

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02

У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33

Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини