«Круглі столи» з питань детінізації зайнятості тривають
Чергове засідання відбулося 29 липня в Носівській міськраді. Ініціатор заходу – Чернігівський обласний центр зайнятості.

Участь у засіданні взяли представники органів місцевого самоврядування, Управління Держпраці в Чернігівській області, соціальні партнери та роботодавці. Головував заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості Максим Торжевський.
«Тема легалізації зайнятості не втрачає актуальності, - сказав він. - Служба зайнятості завжди займала принципову позицію в цьому питанні, пропонуючи шукачам роботи тільки легальні вакансії. Також ми прагнемо донести до сторін трудових відносин просту істину, що робота в офіційному полі – це зручно й вигідно».
На сьогодні роботодавці області потребують переважно кваліфікованих робітних кадрів. Натомість з 12,5 тис. безробітних, які станом на 1 липня поточного року перебували на обліку в службі зайнятості області, майже половина мають вищу освіту, що свідчить про те, що нині диплом бакалавра чи магістра не гарантує працевлаштування. Крім того, висококваліфіковані робітники відмовляються працювати за той рівень винагороди, який пропонують роботодавці регіону.
Одним із чинників, який суттєво впливає на наявність в області якісного людського капіталу, є трудова міграція молоді та людей працездатного віку. Головна причина виїзду українців за кордон та до столиці знову ж таки низька зарплата. Розмір середньої заробітної плати в Чернігівській області становить 11182 грн і є одним з найменших офіційних заробітків в Україні, не кажучи вже про країни ЄС.
«Проте, заробітна плата, яку роботодавці виставляють на вакансіях, ще на третину менше, ніж середня в області», - сказав Максим Торжевський і закликав представників підприємств встановлювати в інформації про вільні робочі місця реальні, привабливі для працівників заробітки.
Виступаючі були одностайні в тому, що легалізація заробітної плати та зайнятості населення – загальна проблема всіх державних органів та роботодавців, тому й вирішувати її слід спільними зусиллями. Використання нелегальних трудових відносин призводить до ненадходжень коштів до фондів соціального страхування та місцевих бюджетів, які б спрямовувались на добробут громади та реалізацію програм соціально-економічного розвитку районів та міст. А ще тіньова зайнятість є причиною трудової міграції та невпевненості громадян у своєму майбутньому, оскільки неоформлений працівник позбавляється всіх соціальних прав та гарантій (пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, оплачувану відпустку, допомогу з безробіття, охорону праці).
Інформацію підготувала провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи Чернігівського обласного центру зайнятості Валентина Федусь,
Останні новини Чернігівщини
Завершено масштабне відновлення гімназії №34 11:23
У Чернігові завершилися масштабні ремонтні роботи в гімназії №34, яка зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році.
Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40
З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 7 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 10:18
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги».
На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47
У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.
Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35
У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.