Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 квітня, 10:40:58

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

24.07.2021   10:48Агенцiя

22 липня під час онлайн-наради за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрацій, територіальних громад, агровиробників та пасічників обговорено питання державної підтримки галузі тваринництва в Чернігівській області.

З-поміж іншого йшлося також і про дотації бджологосподарств, розташованих на території регіону.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Голік, зокрема наголосив, що на державну підтримку можуть розраховувати лише паспортизовані  пасіки. Він також поінформував учасників наради, що на сьогодні в територіальних органах Держпродспоживслужби Чернігівщини зареєстровано 681 пасіку,  де налічується 26711 бджолосімей. Всі ці бджологосподарства внесені до Реєстру паспортів пасік. Відповідно до вимог статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» 678 операторів ринку внесені до реєстру операторів ринку харчових продуктів (здійснюють діяльність з первинного виробництва продуктів бджільництва). 

За словами Миколи Голіка, з набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розроблено єдиний підхід до проведення лабораторно-діагностичних досліджень на хвороби бджіл і формування тарифів (плати) за проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіках та опрацьовано алгоритм видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки.

Як зазначив Микола Голік, у районах та містах області від початку року проведено 39 нарад щодо ситуації у галузі бджільництва, у яких були задіяні понад 490 пасічників, 20 представників громадських організацій бджолярів, 115 представників сільгосппідприємств різних форм власності. Крім того, питання недопущення загибелі бджіл неодноразово висвітлювалось на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, матеріали розповсюджувались у різноманітних інтернет-виданнях та оприлюднювались в ефірі «Чернігівська хвиля».

Микола Голік повідомив учасників наради, що станом на 22 липня офіційних звернень від громадян щодо випадків масової загибелі бджіл на території Чернігівської області до територіальних управлінь Держпродспоживслужби не надходило.

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини