Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 12:05:12

Обласна рада просить затвердити програму подолання йододефіциту

11.11.2011   06:53Агенцiя

Голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник звернувся до голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка з проханням розробити і внести на затвердження регіональну цільову програму запобігання захворювань, спричинених йодною недостатністю.

Про це повідомляється в листі Анатолія Мельника голові Чернігівської міської екологічної організації "Зелений Світ" Івану Осадціву, оскільки в минулому році ця громадська організація запропонувала прийняття Регіональної цільової програми запобігання виникненню захворювань спричинених йодною недостатністю.

Голова обласної ради в листі до губернатора зокрема пише, що проект запропонованої цільової програми пройшов експертизу в Інституті ендокринології та обміну речовин імені Комісаренка та розглядався на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я.

Постійна комісія обласної ради підтримує внесення цільової програми запобігання захворювань, спричинених йодною недостатністю.

Анатолій Мельник пише, що з клопотанням про прийняття програми йодопрофілактики звернулась до обласної ради представник ЮНІСЕФ в Україні Олена Труш.

Нагадаємо, на Чернігівщині представники Інституту ендокринології та обміну речовин імені Комісаренка проводили дослідження щодо йодної недостатності у населення області. Отримано дані про наявність дефіциту йоду від легкого до середнього ступеня важкості в усіх районах області.

Управління освіти та охорони здоров'я в Чернігівській області разом з громадською організацією "Зелений Світ" упродовж 2 років проводили інформаційні і організаційні заходи щодо профілактики йододефіциту та вживання йодованої солі в їжу замість звичайної.

В даний час, після проходження експертизи в Інституті ендокринології та обміну речовин імені Комісаренка і Представництві ЮНІСЕФ в Україні, проект Регіональної цільової програми запобігання виникненню захворювань спричинених йодною недостатністю знаходиться на опрацюванні в Управлінні охорони здоров'я Чернігівської ОДА. Свої експертні висновки на проект Програми вже надали Управління економіки та Управління освіти та науки ОДА. Після опрацювання проекту Програми в УОЗ ОДА він буде переданий в обласну раду для затвердження на черговій сесії облради.

Прес-служба міської організації "Зелений Світ"

Останні новини Чернігівщини

Громадська рада при ОДА провела своє друге засідання

Громадська рада при ОДА провела своє друге засідання 11:44

24 червня під головуванням Ігоря Москаленка відбулось друге засідання Громадської ради.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3074 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3074 особи 11:40

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 25 червня в області щеплено першою та другою дозою 59 748 людей.

Мала приватизація: депутати Чернігівської міськради від

Мала приватизація: депутати Чернігівської міськради від "Слуги Народу" пропонують віддати частину коштів громадам 11:28

У Верховній Раді України розглядають законопроекти щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. Із вимогою якнайшвидше уважали цей пакет документів, передбачивши перерахування частину коштів від продажу у бюджет місцевих громад, виступили депутати фракції «Слуга Народу» у Чернігівській міській раді.

На Чернігівщині проживає 217 тис молодих людей

На Чернігівщині проживає 217 тис молодих людей 11:23

Щороку наприкінці першого літнього місяця відзначається всеукраїнське свято – День молоді.

Художник із Чернігівщини Сергій Шишко

Художник із Чернігівщини Сергій Шишко 11:20

25 червня минає 110 років з дня народження художника Сергія Федоровича Шишка (1911-1997), майстра пейзажу та натюрморту.