Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 грудня, 03:47:11

Попередження кишкових інфекцій – серед пріоритетних напрямків роботи структурних підрозділів Держпродспоживслужби Чернігівщини

14.07.2021   12:45Агенцiя

Із настанням літа та з врахуванням того, що почастішали випадки захворюваності на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння в Україні, у тому числі пов’язані зі вживанням їжі швидкого приготування, фахівці Менського управління Держпродспоживслужби продовжують активну роз’яснювальну роботу з операторами ринку харчових продуктів у напрямку недопущення спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань.

При цьому  особлива увага звертається на терміни придатності продуктів, які реалізуються у торгівельній мережі, та органолептичні показники,  які  викликають хоч найменшу підозру. Насамперед це стосується продуктів, що реалізуються у невеличких кіосках, де значна частина товару, як правило, зберігається без холодильного обладнання, в тому числі на зовнішніх вітринах під пекучим сонцем.

Проблемним питанням залишається продаж харчової продукції у несанкціонованих місцях - без дотримання необхідних для реалізації умов, з порушенням температурних режимів, за відсутності лабораторних досліджень.

У випадках встановлення порушень законодавства фахівці  надають пропозиції та рекомендації щодо усунення недоліків при роботі з продуктами харчування, проводиться роз’яснювальна робота з врученням пам’яток щодо дотримання вимог санітарного законодавства.

Триває активна співпраця з місцевими засобами масової інформації у напрямку профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь, зокрема останнім часом на сайті інтернет-видання «Менщина» опублікована стаття «Як запобігти кишковим інфекціям».

Фахівці Семенівського територіального підрозділу Держпродспоживслужби також провели інформаційно-роз’яснювальну роботу із суб’єктами господарювання, що працюють у сфері обігу харчових продуктів у закладах торгівлі, для недопущення спалахів кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Особлива увага акцентувалась на створенні  умов  щодо для зберігання  продуктів харчування, котрі швидко псуються, дотримання термінів  придатності, на наявності холодильного обладнання, забезпеченості холодною та гарячою проточною водою, на дотриманні товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів, виконанні правил особистої гігієни та проходженні медичного огляду працівниками закладів торгівлі.

Також при моніторингових обстеженнях закладів торгівлі зверталась увага на організацію протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). При виявлених порушеннях суб’єктам господарювання та працівникам надавались рекомендації щодо їх  усунення.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали «наркозакладчика»

У Чернігові поліцейські затримали «наркозакладчика» 20:24

Співробітники Чернігівського райуправління та Управління патрульної поліції викрили наркоділка, який робив так звані «закладки» в Чернігові.

Відсторонення Атрошенка - плювок офісу президента?

Відсторонення Атрошенка - плювок офісу президента? 19:58

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко заявив, що оскаржуватиме рішення Яворівського районного суду Львівської області щодо відсторонення його з посади на рік через реальний конфлікт інтересів.

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна!

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна! 12:03

Водойми Чернігівщини ледь вкрилися кригою, а на них вже можна побачити любителів зимової риболовлі. Проте, якщо не дотримуватись правил безпеки, таке хобі може призвести до трагічних наслідків.

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти 12:00

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називать у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами 11:20

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова місцеву жительку визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту наркотичних засобів та психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчиненому повторно (ч.3 ст.307 КК України) та призначено покарання у виді 9 років з конфіскацією майна, що належить їй на праві власності, окрім житла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини