Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 02:44:49

Проведено спільну нараду правоохоронних та інших державних органів з питань додержання вимог законодавства у сфері земельних відносин

08.07.2021   14:20Агенцiя

В ході наради її учасники напрацювали конкретні кроки щодо підвищення рівня протидії злочинності у сфері земельних правовідносин, забезпечення ефективного розслідування кримінальних правопорушень зазначеної категорії.

На обговорення наради, у якій взяли участь керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина, начальник Головного управління Національної поліції в області Володимир Нідзельський, начальник Управління стратегічних розслідувань в області Дмитро Абрикосов, начальник Державної екологічної інспекції у області Сергій Жук, начальник Головного управління  Держгеокадастру в області Олександр Старченко та представники інших відомств, винесено надактуальне для регіону питання – додержання вимог законодавства у сфері земельних відносин, протидія кримінальним правопорушенням зазначеної категорії.

Як наголосив у своєму вступному слові Сергій Василина, сфера земельних відносин у державі перебуває на стадії активного реформування.
Завершився термін мораторію на  продаж землі сільськогосподарського призначення, наразі відкрито ринок сільськогосподарських земель. Водночас  земельні відносини є однією з найбільш корумпованих сфер державного управління. Зловживання у сфері земельних відносин призводять до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, втрати земель державної та комунальної власності.

У гонитві за отриманням надприбутків від господарської діяльності, мінімізації витрат, суб’єктами господарювання вже фактично системно здійснюється порушення вимог земельного законодавства: самовільне зайняття земель, розорювання прибережних захисних смуг, земель природно-заповідного фонду тощо.

Протидіяти таким фактам можливо лише спільними зусиллями правоохоронних органів, уповноважених органів державного контролю. Але при цьому стан протидії порушенням у сфері захисту земельних ресурсів, ефективність взаємодії правоохоронних та уповноважених органів державного контролю у цій сфері не повною мірою відповідають їх поширеності в регіоні та потребують суттєвого покращення.

Сергій Василина також зосередив увагу учасників наради на кроках щодо посилення протидії кримінальним правопорушенням у сфері земельних правовідносин з ознаками корупції, повноті вжиття заходів представницького реагування до відшкодування завданих збитків та повернення земель. Особливу увагу у цій сфері слід приділити питанням законності прийняття рішень про виділення земель у приватну власність, операцій з купівлі-продажу.  

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Городнянська громада отримала обладнання для життєзабезпечення  людей похилого віку в зимовий період

Городнянська громада отримала обладнання для життєзабезпечення людей похилого віку в зимовий період 14:10

Турбота про людей похилого віку та людей з інвалідністю, які потребують особливих умов проживання та догляду, є одним з важливих завдань, а почасти – викликом для територіальних громад в умовах воєнного стану. Особливо, якщо громада знаходиться на кордоні з країною-агресором, зазнає обстрілів, має постійні перебої з електропостачанням та комунікаціями.

 Футбольний клуб «Чернігів» на зимову перерву йде в п'ятірці

Футбольний клуб «Чернігів» на зимову перерву йде в п'ятірці 12:14

24 листопада перенесений матч другого туру Чемпіонату України в Першій лізі футболісти ФК «Чернігів» провели на виїзді проти команди «Гірник-Спорт» із Горішніх Плавнів, що на Полтавщині.

 Суд зобов’язав привести укриття у придатний для використання стан

Суд зобов’язав привести укриття у придатний для використання стан 11:36

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов прокурора про визнання протиправною бездіяльність одного із професійних навчальних закладів Чернігівського району та зобов’язано привести дві захисні споруди цивільного захисту у стан, придатний для використання за цільовим призначенням – укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Раїса Борщ: «Я хочу бачити вас, друзі!»

Раїса Борщ: «Я хочу бачити вас, друзі!» 09:57

«Я хочу бачити вас, друзі!» З цих поетичних рядків 27 листопада 2022 року розпочалася творча зустріч з прихильниками бандурного мистецтва та поезії заслуженої артистки України, художньої керівниці та головної диригентки Капели бандуристів ім. О.Вересая обласного філармонійного центру, викладача-методиста Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького Раїси Борщ.