Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 14:03:20

Проведено спільну нараду правоохоронних та інших державних органів з питань додержання вимог законодавства у сфері земельних відносин

08.07.2021   14:20Агенцiя

В ході наради її учасники напрацювали конкретні кроки щодо підвищення рівня протидії злочинності у сфері земельних правовідносин, забезпечення ефективного розслідування кримінальних правопорушень зазначеної категорії.

На обговорення наради, у якій взяли участь керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина, начальник Головного управління Національної поліції в області Володимир Нідзельський, начальник Управління стратегічних розслідувань в області Дмитро Абрикосов, начальник Державної екологічної інспекції у області Сергій Жук, начальник Головного управління  Держгеокадастру в області Олександр Старченко та представники інших відомств, винесено надактуальне для регіону питання – додержання вимог законодавства у сфері земельних відносин, протидія кримінальним правопорушенням зазначеної категорії.

Як наголосив у своєму вступному слові Сергій Василина, сфера земельних відносин у державі перебуває на стадії активного реформування.
Завершився термін мораторію на  продаж землі сільськогосподарського призначення, наразі відкрито ринок сільськогосподарських земель. Водночас  земельні відносини є однією з найбільш корумпованих сфер державного управління. Зловживання у сфері земельних відносин призводять до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, втрати земель державної та комунальної власності.

У гонитві за отриманням надприбутків від господарської діяльності, мінімізації витрат, суб’єктами господарювання вже фактично системно здійснюється порушення вимог земельного законодавства: самовільне зайняття земель, розорювання прибережних захисних смуг, земель природно-заповідного фонду тощо.

Протидіяти таким фактам можливо лише спільними зусиллями правоохоронних органів, уповноважених органів державного контролю. Але при цьому стан протидії порушенням у сфері захисту земельних ресурсів, ефективність взаємодії правоохоронних та уповноважених органів державного контролю у цій сфері не повною мірою відповідають їх поширеності в регіоні та потребують суттєвого покращення.

Сергій Василина також зосередив увагу учасників наради на кроках щодо посилення протидії кримінальним правопорушенням у сфері земельних правовідносин з ознаками корупції, повноті вжиття заходів представницького реагування до відшкодування завданих збитків та повернення земель. Особливу увагу у цій сфері слід приділити питанням законності прийняття рішень про виділення земель у приватну власність, операцій з купівлі-продажу.  

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором 13:52

Станом на 11 грудня по всій Україні стабільною лишається потреба у донорах усіх груп крові. Про це повідомляє платформа ДонорUA у своєму дописі на Facebook.

Колишню керівницю "Чернігівгазу" Аллу Ярову взяли під варту із заставою у 110 мільйонів гривень 13:48

Колишній керівниці "Чернігівгазу" Аллі Яровій обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 110 мільйонів гривень за підозрою у привласненні, розтраті та відмиванні майна.

Подвійний ювілей Миколи Борща 13:46

75-річний ювілей і 60-річчя творчої діяльності заслужений працівник культури України, головний хормейстер Капели бандуристів ім. О.Вересая Микола Борщ відзначив великою концертною програмою “Зорепадом летять роки”.

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей 12:16

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримають ще 88 мешканок, які зареєстровані і наразі перебувають у Чернігові. Загальна сума виплат — 715 тисяч гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини