Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 листопада, 16:16:41

Проєкт підтримки локальних медіа

07.07.2021   17:31Агенцiя

Підвищення професійної майстерності творчих працівників редакцій локальних ЗМІ та укріплення їхньої фінансової спроможності – такою є мета проєкту громадської організації «Асоціація регіональних ЗМІ», що реалізуватиметься у Чернігівській області.

руки

руки

Таким чином, на думку авторів проекту, на місцевому рівні розвиватиметься конкурентний медіапростір.

ГО «АРЗМІ» на постійній основі аналізує тенденції місцевого медіапростору, зокрема щодо розвитку локальних медіа. За нашими даними, в останній рік місцеві ЗМІ (мова, передусім, про друковані видання, які після роздержавлення розвиваються як незалежні медіа) зіткнулися з цілим рядом викликів та проблем.

Унаслідок реформи децентралізації деякі локальні медіа втратили частину аудиторії. Мова про передплатників газет, які мали чітку прив’язку до адміністративних меж колишніх 22 районів. Інша проблема: місцеві громади за рахунок бюджетних коштів видають друковані бюлетені, що поширюються безкоштовно.
Це в тій чи іншій мірі створює нечесну конкуренцію для локальних медіа

–Більшість місцевих ЗМІ існують як малий бізнес і вони мають додаткові проблеми після кількох хвиль карантинних обмежень через пандемію COVID-19. Внаслідок зменшення доходів редакції змушені звільняти журналістів, не мають коштів на розвиток. Втрачаючи фінанси та аудиторію, місцеві ЗМІ не зможуть скласти конкуренцію медіа, що фінансуються політичними партіями та великим бізнесом, – коментує голова правління ГО «АРЗМІ», голова обласного осередку Національної спілки журналістів України Олександр Назаренко. – Тому ми допомагатимемо локальним ЗМІ ставати конкурентоспроможними.

У рамках проєкту заплановано провести тренінги для творчих працівників редакцій (редактори, журналісти) локальних ЗМІ. Тематика навчання – поширення цікавого та конкурентоспроможного контенту для своєї аудиторії.

Інший напрямок – підвищити організаційну та професійну спроможність, у тому числі фінансову. Для 5 ЗМІ розроблять стратегії розвитку на 5 років, враховуючи тенденції регіону та реалії українського медіа-ринку.

Передбачається, що учасники проекту поділяться кращими практиками підвищення організаційної та фінансової спроможності на фінальній конференції.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:44

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.

На Чернігівщині розроблять обласну Стратегію з контролю над тютюном на 2025-2026 роки 12:21

Питання її впровадження ініціював Олександр Чепурний, гендиректор Обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на черговому засіданні регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я.

На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезих водіїв, рівень алкоголю в крові яких значно перевищував допустиму норму 11:41

Поліцейські Новгород-Сіверського райвідділу поліції виявили трьох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Ялинки на центральній площі Чернігова цьогоріч не буде 11:19

У Чернігові цього року не встановлюватимуть ялинку на центральній площі, а разом із нею — «казкове містечко», фуд-зону та інші святкові елементи.

Понад 300 тисяч гривень збитків: поліція Чернігівщини повідомила інженеру технічного нагляду про підозру в службовій недбалості 10:48

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу співробітників обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури викрили 63-річного посадовця у неналежному виконанні службових обов'язків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини