Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 вересня, 16:47:15

Прокуратура повертає майже 130 га особливо цінних земель державному дослідному підприємству

07.07.2021   07:37Агенцiя

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Чернігівської обласної прокуратури, у справі за позовом в інтересах держави до ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про повернення майже 130 га особливо цінних земель у державну власність.

Цьому рішенню передувало обґрунтоване та послідовне відстоювання прокуратурою своєї позиції в апеляційному та касаційному порядку.

Прокуратурою встановлено, що відповідно до державного акту на право постійного користування землею Дослідному господарству «Івківці» надано майже 5 тис. га земель для ведення сільського господарства, що відносяться до категорії особливо цінних.

Відповідно до Закону України «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу» та Земельного кодексу України правом вилучення земель вказаної категорії з постійного користування державних підприємств наділено виключно Кабінет Міністрів України.

Всупереч зазначеному, право користування частиною землі Державного підприємства «Дослідне господарство «Івківці» Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України» припинено за наказом Головного управління Держгеокадастру в області. Цим же наказом землі віднесено до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності в адміністративні межі Івковецької сільської ради Прилуцького району.

Вказаний позов заявлений Чернігівською обласною прокуратурою в інтересах Кабінету Міністрів України за погодженням з Офісом Генерального прокурора.

Незважаючи на належну аргументацію, підстав на звернення прокурора з позовом в інтересах держави, судом першої інстанції 11.03.2021 у задоволенні позову відмовлено.

Обґрунтованість правової позиції зумовила оскарження органами прокуратури прийнятого рішення в апеляційному порядку.
Наразі позов прокурора задоволено.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Для голосування за проєкти Бюджету участі залишилося чотири дні

Для голосування за проєкти Бюджету участі залишилося чотири дні 16:04

У Чернігові голосування за подані в цьому році проєкти Громадського бюджету (Бюджету участі) триватиме ще всього чотири дні, до 30 вересня включно.

Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 27 вересня по 3 жовтня

Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 27 вересня по 3 жовтня 16:03

У Чернігові цього тижня в центрах масової вакцинації, розташованих у приміщеннях торгових центрів ЦУМ і Голлівуд, а також у приміщенні обласної ради (пр. Миру, 43), працюватимуть з вакциною Pfizer - як для першої, так і для другої вакцинації.

17,5 % населення Чернігівщини повністю вакциновано від COVID-19

17,5 % населення Чернігівщини повністю вакциновано від COVID-19 13:49

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 вересня в області щеплено 324 137 осіб (39,8% від загальної кількості населення).

Браконьєр за 3 кг незаконно виловленої риби сплатить до бюджету майже 2 тис.грн

Браконьєр за 3 кг незаконно виловленої риби сплатить до бюджету майже 2 тис.грн 13:47

Чернігівським районним судом 16 вересня 2021 року винесено рішення про визнання винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) жителя м. Чернігів.

Прокуратура не дозволила стягнути з бюджету громади Чернігова десятки мільйонів гривень

Прокуратура не дозволила стягнути з бюджету громади Чернігова десятки мільйонів гривень 13:45

Моніторингом Єдиного державного реєстру судових рішень Чернігівською обласною прокуратурою установлено, що рішенням Господарського суду м. Києва від 03.06.2021 задоволено позовну заяву ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» до Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської міської ради, КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради про стягнення 14,7 млн грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини