Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 03:44:56

Прокуратура повертає майже 130 га особливо цінних земель державному дослідному підприємству

07.07.2021   07:37Агенцiя

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Чернігівської обласної прокуратури, у справі за позовом в інтересах держави до ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про повернення майже 130 га особливо цінних земель у державну власність.

Цьому рішенню передувало обґрунтоване та послідовне відстоювання прокуратурою своєї позиції в апеляційному та касаційному порядку.

Прокуратурою встановлено, що відповідно до державного акту на право постійного користування землею Дослідному господарству «Івківці» надано майже 5 тис. га земель для ведення сільського господарства, що відносяться до категорії особливо цінних.

Відповідно до Закону України «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу» та Земельного кодексу України правом вилучення земель вказаної категорії з постійного користування державних підприємств наділено виключно Кабінет Міністрів України.

Всупереч зазначеному, право користування частиною землі Державного підприємства «Дослідне господарство «Івківці» Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України» припинено за наказом Головного управління Держгеокадастру в області. Цим же наказом землі віднесено до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності в адміністративні межі Івковецької сільської ради Прилуцького району.

Вказаний позов заявлений Чернігівською обласною прокуратурою в інтересах Кабінету Міністрів України за погодженням з Офісом Генерального прокурора.

Незважаючи на належну аргументацію, підстав на звернення прокурора з позовом в інтересах держави, судом першої інстанції 11.03.2021 у задоволенні позову відмовлено.

Обґрунтованість правової позиції зумовила оскарження органами прокуратури прийнятого рішення в апеляційному порядку.
Наразі позов прокурора задоволено.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Городнянська громада отримала обладнання для життєзабезпечення  людей похилого віку в зимовий період

Городнянська громада отримала обладнання для життєзабезпечення людей похилого віку в зимовий період 14:10

Турбота про людей похилого віку та людей з інвалідністю, які потребують особливих умов проживання та догляду, є одним з важливих завдань, а почасти – викликом для територіальних громад в умовах воєнного стану. Особливо, якщо громада знаходиться на кордоні з країною-агресором, зазнає обстрілів, має постійні перебої з електропостачанням та комунікаціями.

 Футбольний клуб «Чернігів» на зимову перерву йде в п'ятірці

Футбольний клуб «Чернігів» на зимову перерву йде в п'ятірці 12:14

24 листопада перенесений матч другого туру Чемпіонату України в Першій лізі футболісти ФК «Чернігів» провели на виїзді проти команди «Гірник-Спорт» із Горішніх Плавнів, що на Полтавщині.

 Суд зобов’язав привести укриття у придатний для використання стан

Суд зобов’язав привести укриття у придатний для використання стан 11:36

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов прокурора про визнання протиправною бездіяльність одного із професійних навчальних закладів Чернігівського району та зобов’язано привести дві захисні споруди цивільного захисту у стан, придатний для використання за цільовим призначенням – укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Раїса Борщ: «Я хочу бачити вас, друзі!»

Раїса Борщ: «Я хочу бачити вас, друзі!» 09:57

«Я хочу бачити вас, друзі!» З цих поетичних рядків 27 листопада 2022 року розпочалася творча зустріч з прихильниками бандурного мистецтва та поезії заслуженої артистки України, художньої керівниці та головної диригентки Капели бандуристів ім. О.Вересая обласного філармонійного центру, викладача-методиста Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького Раїси Борщ.