Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 3 грудня, 20:38:49

Менська громада оновила Стратегію розвитку громади в частині охорони довкілля

01.07.2021   16:02Агенцiя

Депутати Менської міської ради проголосували «ЗА» оновлення Стратегії розвитку Менської міської ОТГ на 2018–2024 роки в частині охорони довкілля на черговій сесії, яка пройшла 30 червня.

Що таке Стратегія розвитку громади та навіщо її оновлювати? Особливо в частині охорона довкілля.
Стратегії — це довготермінові плани розвитку, які розробляються, як правило, на 7-10 років. Це бачення куди рухається громада.Проте реалізується Стратегія через щорічні плани та програми розвитку, конкретні проекти, на які виділяються чи залучаються кошти. Тому Стратегія не залежить від політичних змін чи зміни місцевого керівництва.

Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові  продукти; мати благоустроєні території.  Тому ми маємо включити в Стратегію ті напрямки, виконання яких, в першу чергу, позитивно вплине на навколишнє середовище у майбутньому. І це не лише догляд та збереження довкілля, але й задоволення елементарних людських потреб.
Наразі в Стратегії Менської громади є розділ про екологію і акцент робиться на поглиблення дня річок (п. 2.1.1) і на налагодження системи збирання та утилізації сміття (2.1.3). Але перше (поглиблення дня річок) не вирішує причину проблеми, а лише забезпечує “косметичні” зміни. Друге (утилізація сміття) також направлене більш на “косметичні” зміни. Бо сміття, яка валяється на вулицях і на полігонах, це, звісно, не гарно, але завдає менше шкоди, ніж діяльність підприємств.

Основна перевага громад, які мають та вчасно оновлюють Стратегію розвитку – вони знають чого хочуть досягнути, які потрібні ресурси, що для цього треба робити, коли і якими силами.
Тому дуже важливо залучити всіх небайдужих до процесу розробки чи оновлення місцевої Стратегії.
Ми провели понад 15 інформаційних зустрічей в селах Менської громади, пояснюючи саму сутність Стратегії розвитку та збираючи пропозиції до її покращення стосовно охорони довкілля.

Попередньо було погоджено всіма учасниками, що Стратегія однозначно потребує доопрацювання, зокрема, потрібно включити такі напрямки як, очищення відходів підприємств (очисні споруди або поганої якості, або їх взагалі немає), безпечне зберігання відходів,  реконструкція очисних споруд та інженерних мереж, тощо. Ці напрямки будуть викорінювати причини екологічних проблем, а просто боротись з наслідками.

Але, звичайно ж, наявність Стратегії розвитку громади, яка просто існує на папері, не створює жодних переваг, якщо не працювати над її реалізацією.

Тому Центр Доброчин запропонував супроводження 2 місцевих екологічних ініціатив на виконання оновленої Стратегії.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів 17:15

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю в ході обшуку вилучили у жителя Чернігова два кілограми висушеного наркозілля.

АНОНСИ ПОДІЙ