Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 18:37:54

Про нелегальний бізнес – на нараді в ОДА

26.06.2021   10:47Агенцiя

25 червня перша заступниця голови ОДА Олена Бойко провела установче засідання робочої групи з припинення нелегального бізнесу на території Чернігівської області.

До її складу увійшли представники державних контролюючих та правоохоронних органів. Приводом для створення робочої групи послугувала нещодавня зустріч голови ОДА Анни Коваленко з представниками малого та середнього бізнесу, на якій підприємці наголосили: наразі гостро стоїть питання діяльності незареєстрованого бізнесу в області та його вплив на конкурентне середовище та легальну підприємницьку діяльність.

— Наше завдання — спільно знайти механізм запобігання такого явища, як нелегальне виробництво. Адже воно не дозволяє громадам отримувати податки, а задіяним працівникам — належні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, — наголосила Олена Бойко. — Також ми розраховуємо на суспільну свідомість і допомогу з боку громадян щодо виявлення фактів нелегальної виробничої діяльності. У разі підтвердження інформації про такі факти компетентними органами вживатимуться всі необхідні заходи.

Учасники засідання обговорили повноваження державних органів щодо припинення роботи нелегальних виробників та визначили першочергові завдання задля формування здорового бізнес-середовища. Також мова йшла про необхідність внесення змін до нормативно-правових актів щодо розширення повноважень державних органів при виявленні та припиненні нелегальної підприємницької діяльності.

Члени робочої групи відмітили, що основними проблемними питаннями у роботі з ліквідації нелегального бізнесу є дефіцит інформації щодо незаконної виробничої діяльності. А також неможливість потрапити на територію, де проводиться така діяльність. Оскільки це переважно приватна територія, і контролюючі та правоохоронні органи не мають повноважень туди заходити без дозволу господаря.

За результатами засідання вирішили рекомендувати Управлінню Національної поліції провести роботу з дільничними інспекторами з метою виявлення місць, де здійснюється нелегальне виробництво чи продаж. Крім того, провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, спрямовану на підвищення соціальної відповідальності.

Наступне засідання робочої групи запланували провести за участі представників малого та середнього бізнесу Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини