Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 15:38:04

Протягом січня-травня фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини перевірили майже 80 суб’єктів господарювання

16.06.2021   08:41Агенцiя

За 5 місяців нинішнього року спеціалісти відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту споживачів здійснили 77 перевірок суб’єктів господарської діяльності щодо виконання норм законодавства про захист прав споживачів.

Порушення виявлені на 43 підприємствах.

Загалом від початку року виявлено 47 видів порушень, які стосувались, зокрема, відсутності необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації, реалізації продукції без документів, що підтверджують якість та безпеку товарів (робіт, послуг), невиконання приписів про усунення порушень прав споживачів, порушень умов договору про виконання роботи, надання послуги між споживачем і виконавцем. Крім того, фіксувались такі порушення, як несвоєчасне виконання гарантійних зобов’язань, неналежним чином оформлений куточок споживача, надання неякісних житлово-комунальних послуг, неналежне нарахування оплати за опалення місць загального користування, неякісне надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом тощо.

Протягом січня-травня до Управління захисту споживачів надійшло на розгляд 187 письмових звернень (на 26 більше, ніж за відповідний період торік). 153 з них були розглянуті, 99 – задоволені. За результатами розгляду звернень споживачам повернуто понад 116 тисяч гривень (торік ця сума склала близько 75 тисяч гривень).  

За результатами перевірок до 21 особи застосовано адміністративні стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 5,491 тисяч гривень і до 11 суб’єктів господарювання - адміністративно-господарські санкції на загальну суму 54,18 тисяч гривень. Суб’єктам господарювання видано 21 припис про припинення порушень прав споживачів.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.