Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 21:54:54

Обговорили актуальні проблеми субрегіонального рівня місцевого самоврядування

05.06.2021   09:27Агенцiя

Відбулася нарада голови обласної ради Олени Дмитренко та її першого заступника Ніни Лемеш із очільниками Чернігівської районної ради Миколою Силенком, Корюківської районної ради Віктором Чернухою, Ніжинської районної ради Анатолієм Красносільським, Прилуцької районної ради Олегом Дмитренком та Новгород-Сіверської районної ради Романом Падалкою.

Як зазначила Олена Дмитренко, приводом для зустрічі стала необхідність обговорити у широкому колі ситуацію, що склалась з фінансовим забезпеченням, формуванням бюджетів та передачею майна у власність територіальних громад в 5 укрупнених районах області.

Під час наради наголошувалось на тому, що наразі болючим питанням для органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня є відсутність чіткого окреслення їх повноважень у законодавстві.

У багатьох райрад виникають суттєві проблеми із фінансовим забезпеченням, адже районні бюджети виключені з системи горизонтального вирівнювання, тому для них не передбачена субвенція з державного бюджету. Відтак, формування районних бюджетів у 2021 році має здійснюватися за рахунок власних доходів, надходжень від управління комунальною власністю.

У зв'язку з передачею в комунальну власність територіальних громад значної частини майна районних рад такі надходження є мізерними і не покривають всі видатки на утримання районних рад та оплату праці їх працівників. Внаслідок цього непоодинокими є випадки, коли люди змушені звертатись до суду, щоб отримати законні виплати.

Через складнощі із наповненням місцевих бюджетів та реорганізацією закладів соціально-гуманітарної сфери у багатьох районах існує проблема заборгованості з виплати заробітних плат.

Олена Дмитренко зазначила, що проблематика діяльності районних рад неодноразово порушувалась керівництвом обласного представницького органу під час всеукраїнських нарад, у зверненнях депутатського корпусу до керівництва держави.

Питання функціонування субрегіонального рівня представницької влади обговорювалось і під час нещодавнього засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України.

Наразі розглядається питання щодо виділення з державного бюджету цільової субвенції в розмірі 982 млн.грн районним радам України для вирішення нагальних проблемних питань у поточному році.

Окрему увагу приділили обговоренню питання щодо розподілу додаткової дотації з державного бюджету області, фінансування заходів з розбудови спортивної та соціальної інфраструктури в громадах.

За підсумками обговорення учасники заходу напрацювали пропозиції та узгодили рекомендації щодо вирішення нагальних проблем районних рад, які планують донести до керівництва держави під час найближчих всеукраїнських форумів за участю органів місцевого самоврядування.

Відділ інформаційного забезпечення виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Британська розвідка порахувала руйнування на Чернігівщині. І каже, що обстріли продовжаться

Британська розвідка порахувала руйнування на Чернігівщині. І каже, що обстріли продовжаться 20:07

У Чернігівській області приблизно 3500 будівель зруйновані або пошкоджені під час просування (а потім і виходу звідти) Росії до української столиці, інформує Міністерство оборони Великої Британії.

Новий конкурс грантів від Міжнародної організації з міграції

Новий конкурс грантів від Міжнародної організації з міграції 20:00

Міжнародна організація з міграції (МОМ) – Агентство ООН з питань міграції в межах проєкту «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW), оголошує конкурс грантів для підтримки мікропідприємств та самозайнятих осіб.

У Чернігові презентували онлайн-проєкт

У Чернігові презентували онлайн-проєкт "Inter arma…" 14:11

Художній музей Галагана презентував виставку мистецького онлайн проєкту "Inter arma…", який пропонує до перегляду роботи художників, створені під час або під впливом широкої війни росії проти України.

Збільшилася кількість загиблих внаслідок авіаудару по Десні

Збільшилася кількість загиблих внаслідок авіаудару по Десні 14:02

Кількість загиблих та травмованих людей, внаслідок завданого росіянами авіаудару по селищу Десна на Чернігівщині, зросла.

Виправдовування збройної агресії РФ проти України  - блогерці з Чернігова повідомили про підозру

Виправдовування збройної агресії РФ проти України - блогерці з Чернігова повідомили про підозру 13:54

Правоохоронці повідомили про підозру чернігівській блогерці, яка виправдовувала збройну агресію російської федерації проти України.