Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 17:44:58

Фонд держмайна оцінив активи "Чернігівторф" у 14,9 мільйони гривень

31.05.2021   07:38Агенцiя

У листі до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля Чернігівська обласна державна адміністрація наводить оцінку активів державного підприємства «Чернігівторф». Останнє, як відомо, з березня 2020 року перебуває у відомстві Фонду держмайна України та числиться серед об’єктів на приватизацію.

Майно двох торфозаводів (Ірванцівського та Смолинського) з цехами, обладнанням та гуртожитками (10 тисяч квадратних метрів житлової площі), а також кілька гектарів території з капітальним двоповерховим приміщенням та унікальними майстернями в Чернігові оцінили всього у 14,9 мільйони гривень.

Разом із тим Фонд держмайна подає статистику боргів, більшість яких – це пеня, яка тягнеться із 2010-го року. Це – борги попередніх директорів, які є штучно створені задля подальшої прихватизації активів підприємства. «Схема», за якою були зруйновані п’ять торфозаводів Чернігівщини, один із яких – Замглайський – був найбільшим в Європі, мав власну ТЕЦ і давав роботу понад тисячі працівників. Ці борги, згідно законодавства, давно мали бути списані, але їх не списують і саме вони є причиною кризового стану держпідприємства. Так, ФДМУ наводить суму кредиторської заборгованості ДП «Чернігівторф» у розмірі 34,9 мільйони гривень. Попри важкий фінансовий стан підприємства та спроби постійного рейдерства, торфозаводи не просто тримаються на плаву, але й гасять борги.

У листі говориться про те, що «Смолинський торфозавод» як структурний підрозділ – філію ДП «Чернігівторф» – передано до сфери управління Фонду держмайна України.
«Згідно з вимогами статті 2 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» об’єктами передачі державної та комунальної власності не можуть бути об’єкти щодо яких є відповідне рішення про приватизацію, - сказано у відповіді до глави Кабміну. –…майно може бути передане у разі, якщо об’єкти пропонувались до приватизації не менш як два рази конкурентними способами, але не були продані».
Відтак, Чернігівська ОДА обґрунтовує неможливість передачі заводу у власність громади, оскільки це нібито суперечить діючому законодавству. Разом із тим в Чернігівській ОДА не говорять про можливість дослідження походження штучних боргів і наводять цифри та занижену оцінку стратегічного держпідприємства, подану хитро зробленими торговцями державою.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 1 новий випадок COVID-19

Виявлено 1 новий випадок COVID-19 16:39

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 червня в області зафіксовано 1 новий випадок COVID-19. Хворий - житель Чернігова, він перебуває на госпіталізації.

Кава з політиком Сергієм Гривко. ВІДЕО 15:34

У пресцентрі «Деснянська правда» за філіжанкою запашної кави, у невимушеній атмосфері говорили про різноманітні аспекти роботи народного депутата 9 скликання від партії «Слуга народу» Сергія Гривко.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:12

З початку епідсезону (з 01.10.2020 року) по Чернігівській області перехворіло 15,9% населення.

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 13:29

Засідання Погоджувальної ради перед 9-ю сесією міської ради VIII скликання відбулося в Чернігівській міській раді 14 червня.

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада” 13:13

11 червня відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини