Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 червня, 15:14:32

Апеляційним судом ухвалено вирок, яким за умисні тяжкі тілесні ушкодження, завдані дружині, винну особу засуджено до 5 років позбавлення волі

28.05.2021   07:17Агенцiя

Колегія суддів Чернігівського апеляційного суду за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок одного з районних судів області.

Вироком суду першої інстанції жителю одного з районів за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження), з урахуванням ст. 69 КК України призначено покарання, яке не передбачене санкцією статті у виді 6 місяців арешту.

У судовому засіданні підтверджено, що обвинувачений у липні 2017 року в денний час у стані алкогольного сп’яніння з мотивів раптово виниклих особистих неприязних відносин умисно завдав 1 удар стамескою по голові дружині, заподіявши тяжкі тілесні ушкодження у виді відкритої черепно-мозкової травми.

Під час апеляційних розглядів, які відбувалися у травні 2018 року та в листопаді 2019 року, апеляційний суд не погодився з доводами сторони обвинувачення про м’якість призначеного покарання і залишив вирок без змін. За принципової позиції прокурора рішення апеляційного суду двічі оскаржувалися в касаційному порядку.

Задовольняючи касаційні скарги прокурора, колегія суддів Верховного Суду вказала, що доводи прокурора про неврахування обставин вчиненого злочину залишилися поза увагою апеляційного суду, а винесені рішення є необґрунтованими.

Під час останнього апеляційного розгляду прокурором доведено, що суд першої інстанції при ухваленні вироку не врахував, що обвинувачений вчинив тяжкий умисний злочин проти життя та здоров’я, обставини його вчинення, наслідки, що настали для потерпілої, зокрема необхідність оперативного втручання задля вилучення чужорідного предмету. Також залишено поза увагою, що обвинувачений раніше вже притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї, однак належних висновків для себе не зробив та у стані алкогольного сп'яніння вчинив кримінально-каране діяння.

Апеляційний суд погодився з доводами сторони обвинувачення та засудив винного до 5 років позбавлення волі.

Вирок набрав законної сили.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.

Органи системи правосуддя всіх новостворених районів - під захистом Служби судової охорони

Органи системи правосуддя всіх новостворених районів - під захистом Служби судової охорони 12:48

Відсьогодні під надійний захист співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області перейшла ще одна потужна судова установа - Прилуцький міськрайонний суд.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини