Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 18:36:51

Під час вебінару розповіли про напрями підтримки місцевих товаровиробників

27.05.2021   12:13Агенцiя

Про фінансову, інформаційно-консультаційну підтримку місцевих товаровиробників, їх промоцію та реалізацію політики розвитку підприємництва говорили, 26 травня, на семінарі, що відбувся в Чернігівській облдержадміністрації.

Організатори заходу – Департамент розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації. Цільова аудиторія –  представники райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування області, громадських організацій, об’єднань підприємців, бізнес-асоціацій та підприємств.

З вітальним словом до учасників вебінару звернулася директорка Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації Олександра Хомик, яка зазначила, що метою цього  заходу є сприяння збільшенню присутності та обсягів реалізації товарів місцевого виробництва на внутрішньому і зовнішніх ринках, а також підтримка сталого та ефективного розвитку малого і середнього підприємництва. Для цього, починаючи з 2018 року, реалізується кампанія «Чернігівщина, купуй рідне», спочатку в рамках обласної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки, а з 2021 року – у рамках Комплексної Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2021-2027 роки «Чернігівщина конкурентоспроможна», і одним з важливих її напрямів є підтримка місцевих товаровиробників. У рамках Програми вживаються заходи щодо їх інформаційно-консультаційної, фінансової підтримки та промоції.

Далі  Олександра Хомик всебічно висвітлила актуальну тему щодо підтримки місцевих товаровиробників за усіма запровадженими на регіональному рівні напрямами такої підтримки, серед яких – здійснення часткового відшкодування витрат підприємств області: на участь у виставково-ярмаркових заходах на національному та міжнародному рівнях; з сертифікації продукції або систем управління; проведення щорічного обласного конкурсу «Кращий товар Чернігівщини» тощо. І запропонувала представникам бізнес-середовища максимально використовувати усі чинні вектори підтримки.

Тему підтримки малого і середнього підприємництва висвітлили у своїх виступах заступник директора Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації – начальник управління бізнес-клімату, споживчого ринку та ціноутворення Світлана Полторацька і заступник генерального директора Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» Марія Фінюк.

Як зазначила Світлана Полторацька, малий та середній бізнес є основою економіки області, тому розвиток цього сектору є пріоритетним напрямом діяльності обласної державної адміністрації і серед ключових його векторів - створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу, фінансово-кредитна, інвестиційна, інформаційна та консультаційна підтримка, розвиток регіональної інфраструктури підтримки підприємництва, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу, популяризація підприємницької культури та розвиток підприємницьких навичок, вдосконалення системи надання адміністративних послуг.

Про фінансово-кредитну та інформаційно-консультаційну підтримку суб’єктів малого і середнього бізнесу поінформувала Марія Фінюк.

Тему щодо реалізації проєкту розвитку хаб-системи підтримки підприємництва, інновацій і стартапів у Чернігівській області висвітлила заступник директора Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, керівник Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Олена Муравйова та розповіла про роботу Центру і перспективні напрями його діяльності.

Про програми підтримки агропромислового комплексу поінформував заступник начальника управління розвитку сільського господарства – начальник відділу аналізу АПК та розвитку сільських територій Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації Василь Жук.

Переконана, що інформація, озвучена спікерами, буде корисною з точки зору практичного застосування, у першу чергу, для представників бізнесових кіл, - зазначила Олександра Хомик і запросила керівників підприємств скористатися можливостями як фінансової, так і інформаційно-консультаційної підтримки, а представникам райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування області запропонувала поширювати інформацію щодо запроваджених механізмів підтримки місцевих товаровиробників та залучати якомога більшу їх кількість до участі у чинних програмах підтримки.

Завершуючи вебінар, Олександра Хомик зазначила, що результатом започаткованих ініціатив з підтримки місцевих товаровиробників є забезпечення їх ефективного розвитку,  підвищення конкурентоздатності продукції і товарів місцевого виробництва, розширення ринків збуту, покращення іміджу, а в кінцевому підсумку - активізація подальшого сталого розвитку економіки регіону, створення нових робочих місць і забезпечення зайнятості населення, підвищення рівня його доходів і добробуту, збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів та надання доступу до якісних місцевих товарів і продукції.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 1 новий випадок COVID-19

Виявлено 1 новий випадок COVID-19 16:39

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 червня в області зафіксовано 1 новий випадок COVID-19. Хворий - житель Чернігова, він перебуває на госпіталізації.

Кава з політиком Сергієм Гривко. ВІДЕО 15:34

У пресцентрі «Деснянська правда» за філіжанкою запашної кави, у невимушеній атмосфері говорили про різноманітні аспекти роботи народного депутата 9 скликання від партії «Слуга народу» Сергія Гривко.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:12

З початку епідсезону (з 01.10.2020 року) по Чернігівській області перехворіло 15,9% населення.

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 13:29

Засідання Погоджувальної ради перед 9-ю сесією міської ради VIII скликання відбулося в Чернігівській міській раді 14 червня.

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада” 13:13

11 червня відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини