Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 02:33:13

У Чернігові встановили нові тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами

21.05.2021   09:48Агенцiя

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 20 травня вніс зміни до рішення виконкому щодо встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами. З 1 червня вартість послуги для чернігівців на 1 мешканця складе 28,26 грн на місяць (було 23,07 грн). Діючі тарифи на ці послуги затверджувалися у 2019 році.

Крім того, відповідно до законодавства зараз виключається диференціація категорій споживачів на 3 окремі групи (населення, бюджетні установи та інші споживачі). Тобто наразі тарифи формуються єдині для всіх категорій споживачів.

Розрахунки тарифів виконані у відповідності з «Порядком формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів», затвердженим Постановою КМ України» від 26.07.2006 р. №1010 зі змінами від 28.10.2020 р. № 1018 р. та зумовлені підвищенням вимог законодавства до послуг з поводження з побутовими відходами, функціонування полігонів та критеріїв оцінки безпечного захоронення відходів, що потребує додаткових ресурсів.

Базовим періодом для планування виробничих витрат є 2020 рік.

За період дії існуючих тарифів відбулось збільшення вартості палива, електроенергії, автозапчастини, матеріалів, комплектуючих та комунальних послуг підприємства, підвищення мінімальної заробітної плати та інших складових витрат.

Так, ціна на скраплений газ зросла до 12,94 грн/л без ПДВ, у діючих тарифах вона складає 11,08 грн/л., дизельне пальне подорожчало до 22,92 грн./л,  у діючих тарифах – 22,37 грн./л. Мінімальна заробітна плата у 2019 р. становила 4173 грн. у 2021 р. – 6000 грн.

Крім того, існуючі тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами не дозволяють підприємству здійснювати оновлення матеріально-технічної бази.

Наразі підвищення тарифів за рахунок прибутку (інвестиційної складової) та амортизаційних відрахувань передбачає зміцнення фінансового стану підприємства, придбання сучасних транспортних засобів (6 сміттєвозів, 1 бульдозер), зменшення плинності кадрів та збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Поруч з цим, у зв’язку із передачею з господарського відання КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради до господарського відання КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради зливової станції по вулиці Ушинського, 1, відповідно до рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 17 листопада 2020 року № 518 «Про надання згоди на передачу основного засобу», КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради було припинено надання послуг з поводження з побутовими відходами (прийом рідких побутових відходів) всім категоріям споживачів. Однак, до моменту затвердження для КП «Чернігівводоканал» тарифів на послуги з вивезення рідких побутових відходів є необхідність залишити у складі тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради діючі тарифи на послуги з вивезення рідких побутових відходів.

Крім того, тариф на послуги з вивезення твердих побутових відходів з переносних сміттєзбірників у складі тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами до перегляду не пропонується.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко 21:22

Із професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «Заслужений діяч науки і техніки України», доктор історичних наук Сергій Лепявко перетворився на воїна українського війська.

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій 21:15

Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом 21:08

Укрзалізниця запускає електропоїзд Skoda на маршруті Чернігів – Київ – Чернігів та подовжує маршрут іншого поїзда сполученням Чернігів – Київ до Вінниці якісними та сучасними вагонами МПЛТ.

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини 20:51

Сьогодні близько 16:40 спостерігачі зафіксували 6 мінометних «приходів» з боку території рф в напрямку Сеньківки.

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами 19:44

Громадський транспорт у Чернігові з 19 травня відновить свою роботу після того, як зупинився з першими обстрілами міста.