Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 20:19:51

Віддали шану жертвам політичних репресій

17.05.2021   07:40Агенцiя

На третю неділю травня припадає щорічний національний пам'ятний день, коли українці згадують жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Жалобний захід із вшанування усіх земляків, які постраждали внаслідок Великого терору 1937-1938 років, на Чернігівщині відбувся біля пам’ятного знаку на території Халявинської сільської ради Чернігівсього району.

Участь у меморіальній церемонії взяли перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, начальник управління культури і туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук, представник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, представники місцевої влади і громади, духовенства.

Як відомо, «Великий терор» став масштабною кампанією масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР протягом 1937–1938 років із ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками комуністичного терору кінця 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, а також деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

З метою знищення будь-якого вільнодумства, залякування населення та формування у нього страху перед державою в Радянському Союзі протягом 1937-1938 років за політичними звинуваченнями було заарештовано близько двох мільйонів осіб. Майже третину з них було страчено.

Понад 290 тисяч осіб заарештовано в Україні у часи «Великого терору», з яких близько двох третин розстріляно.

На Чернігівщині лише протягом 1937 року було репресовано майже 9 тисяч осіб.

Вшануваючи світлу пам'ять репресованих, учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку, який встановлено на місці братської могили, де наприкінці 30-х років ХХ століття були таємно поховані тисячі жителів Придесення.

Присутні вшанували світлу пам'ять невинно розстріляних та закатованих громадян хвилиною мовчання та встановили лампадки біля пам'ятного знаку.

За всіма жертвами масових полтичних репресій було відправлено заупокійну літію.

Останні новини Чернігівщини

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять 13:00

Швидше за все, не залишилося жодної людини, яка хоч раз не пройшла б який-небудь психологічний тест.

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня 12:33

Головна подія тижня відбудеться 23 вересня. Йдеться про осіннє рівнодення, у цей день Сонце зайде у знак Терезів. Крім того, період з вівторка до п’ятниці відрізняється завзятістю, посиленням свого впливу, захопленням влади.

19 вересня - День народження смайла

19 вересня - День народження смайла 12:24

19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення.