Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 06:28:37

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

15.05.2021   12:09Агенцiя

14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».

Ця збірка стала логічним продовженням першого видання, яке побачило світ у 2018 році.

Майже на 560 сторінках розміщено матеріали про жителів 20 населених пунктів Чернігівського району, що постраждали від репресивного апарату радянського режиму.

Про роботу над створенням книги розповів представник колективу упорядників — Валентин Митькевич, в.о. директора комунального позашкільного навчального закладу «Будинок школяра Новобілоуської сільської ради Чернігівської області»:

— «Долі репресованих земляків. Чернігівський район» розповідає про життя тисяч простих людей, які постраждали від радянської репресивної машини, людей, які хотіли працювати на своїй землі або просто мали іншу думку. Для підготовки видання упорядниками було опрацьовано понад 400 архівних справ.

Друга книга видання вийшла у світ коштом обласного бюджету Чернігівської області в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки за результатами конкурсу рукописів місцевих авторів 2020 року.

Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, наголосив, що випущена книга допоможе ознайомити жителів громад з  цінними документами, у яких є згадка про земляків, постраждалих від репресій.

Він подякував обласній державній адміністрації, краєзнавцям, педагогам-історикам, працівникам Управління Служби безпеки України в Чернігівській області та Державного архіву області у всесторонній допомозі над створенням цього проєкту.

— Упорядники видання організували велику роботу, об'єднавши істориків, освітян та всіх небайдужих до цієї теми. Важливо, що раніше до цих цінних документів у пересічного громадянина не було доступу, але наразі кожен може звернутися до архіву та ознайомитися із історіями постраждалих від репресій людей, — сказала директорка Державного архіву області Раїса Воробей.

Книга стане в нагоді музейним і бібліотечним працівникам, краєзнавцям, журналістам, учителям, викладачам вишів, студентам, учням та широкому загалу читачів.

У рамках презентації представники територіальних громад Чернігівського району отримали примірники випущеного видання для своїх бібліотек. Невдовзі Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА розповсюдить цю книгу далі по області. Тим часом її електронна версія уже доступна усім охочим на вебсайті Чернігівської ОДА.

Як зауважив представник Департаменту Валерій Сорокін, наведені у книзі життєписи та цитати з архівних документів можуть бути корисні передусім у навчальному процесі, аби молоде покоління на конкретних прикладах зламаних людських доль краще осягнуло сутність радянського репресивного апарату.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.