Танкісти готувались до зими, як до війни
Декілька тижнів від світанку й до сутінок не вщухала напружена робота в парковій зоні 1-ї окремої танкової бригади, що в Гончарівському на Чернігівщині. Парк бойових машин бригади нагадував потривожений мурашник. Танкісти в чорних комбінезонах завзято працювали на своїй штатній техніці.

Результатом копіткої роботи став висновок комісії вищого командування: “Озброєння і військова техніка до експлуатації готові”. Переведення бойових машин і систем озброєння на осінньо-зимовий режим експлуатації в танковій бригаді завершилося.
– Загалом сезонно-технічне обслуговування, – повідомив заступник командира бригади з озброєння – начальник технічної частини підполковник Ігор Лепеха, – пройшли 178 одиниць автомобільної та бронетанкової техніки та засобів зв’язку. Зокрема, 102 автомобілі, 58 бойових машин і 18 систем ракетно-артилерійського озброєння. До виконання сезонного технічного обслуговування залучалось 100 відсотків особового складу частини.
Кожна одиниця пройшла через пункт технічного обслуговування та ремонту, на якому були розгорнуті вісім стаціонарних спеціалізованих постів технічного обслуговування, зокрема, електрозварювальних, слюсарно-механічних та токарних робіт, щодо перевірки заряджання та стабілізаторів, противідкатних пристроїв, заряджання акумуляторних батарей, промивки масляних і паливних двигунів тощо.
– Найбільше уваги під час сезонного технічного обслуговування, – далі розповідає підполковник Ігор Лепеха, – ми приділяли заміні охолоджуючої рідини на низько замерзаючу, літніх сортів мастил і дизельного пального на зимове. На кожній марці та виді озброєння виконувалися специфічні операції згідно інструкцій по експлуатації. На танках, зокрема, Т64БМ “Булат” перевірялося електрообладнання, у приладах спостереження проводилася просушка селикогелю, який вбирає вологу.
Також на техніці транспортної та учбово-бойової груп експлуатації, яка мала відповідне напрацювання, проводилися чергові номерні технічні обслуговування, ТО-1 і ТО-2. А під час роботи з технікою, що повернулася з полігонів, посилена увага приділялася обслуговуванню озброєння та артилерійських систем.
Варто зазначити, що попри кризу та недофінансування бригада була забезпечена необхідними запчастинами та паливно-мастильними матеріалами, тому в цьому питанні проблем не виникало.
Для якісного виконання спеціальних технічних робіт і надання кваліфікованої допомоги іншим підрозділам, із кращих фахівців ремонтно-відновлювального батальйону було створено три пересувні технічні бригади.
Загалом же обслуговування техніки проводилось силами спеціалізованих бригад, які були створені в кожному підрозділі у складі двох-трьох чоловік й працювали на однотипних машинах. Це зумовлено тим, що під час переводу техніки на осінньо-зимовий період в частині проходило планове звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, серед яких було багато водіїв і механіків-водіїв.
Адже, як би не було, є у бойової машини свій “рідний” водій, чи ні, обслуговувати її необхідно. Саме з цією метою й були створені спецбригади.
– Чимало зусиль до обслуговування техніки, – зазначив підполковник Ігор Лепеха, – доклав досвідчений спеціаліст старший технік розвідувальної роти старший прапорщик Сергій Буренок. Він не тільки організовував проведення робіт, а й безпосередньо власноруч обслуговував бойові машини. Він професіонал, до того ж любить свою справу. Саме тому його техніка в кращому стані порівняно з іншими підрозділами бригади. Також заслуговують на гарну оцінку й старші техніки старший прапорщик Володимир Бакуменко з 2-го танкового батальйону і старший прапорщик Володимир Суханов з ремонтно-відновлювального батальйону. Зважаючи на їхній чималий досвід практичної роботи, до них часто за слушною порадою звертаються інші військовослужбовці
Після завершення сезонного технічного обслуговування результати робіт на кожному зразку були прискіпливо перевірені комісією частини, а кращими у виконанні робіт з СТО визнані розвідувальна рота, де командиром капітан Віталій Рогачик і 2-й гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон, яким командує підполковник Анатолій Таранюк.
Підполковник Олександр Парій
Фото автора
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.