Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 17:36:55

Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права

05.05.2021   10:05Агенцiя

Громадська організація «Чернігівський Центр Прав Людини» повідомляє про нову ініціативу, направлену на підвищення рівня участі ОГС у реалізації антикорупційної реформи на місцевому рівні в північній частині України: Чернігівській, Сумській та Харківській областях.

Суть антикорупційної реформи полягає у створенні ефективної системи запобігання корупції, заснованої на громадському порядку, доброчесності та громадському контролі.

Перш за все, корупція є симптомом недосконалої системи управління і каральні заходи самі по собі можуть мати лише обмежений вплив на зменшення корупції. Вони повинні бути частиною всебічної стратегії для зменшення простору корупційних дій. Саме тому належне управління, доброчесність, контроль та запобігання корупції є невід’ємною частиною антикорупційної реформи в Україні.

Практика показує, що навіть прийняття прогресивного антикорупційного законодавства не гарантує відчутних результатів, тоді як ОГС та медіа, які беруть участь у реалізації антикорупційного законодавства, можуть і повинні впливати на покращення ситуації.

Діяльність проекту розпочнеться проведенням Антикорупційної школи для активних громадян, представників ЗМІ та громадських організацій з трьох пілотних областей – Чернігівської, Сумської та Харківської. Основне завдання полягає в тому, щоб надати учасникам ефективні інструменти для боротьби з корупцією на місцевому рівні та підвищити професійні навички у проведенні антикорупційних розслідувань і здійсненні громадського контролю над владою.

Наступним кроком буде проведення конкурсу міні-грантів для збільшення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. Пріоритет буде надаватись випускникам Антикорупційної школи. В першій рік буде підтримано не менше ніж 12 регіональних/місцевих антикорупційних розслідувань в трьох пілотних областях, загалом плануємо підтримати не менше 24 міні-грантів.

Також антикорупційні ОГС матимуть можливість посилити свою організаційну спроможність через розробку та прийняття таких політик як Антикорупційний та Етичний кодекс, тощо.

Успішна реалізація будь-якої реформи тісно пов'язана з питанням комунікації. Просування антикорупційних реформ потребує активної підтримки населення. Перебіг та результати проекту будуть постійно висвітлюватись в ЗМІ для підвищення рівня обізнаності в питаннях, пов'язаних із антикорупційною реформою.

Проект «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 1 новий випадок COVID-19

Виявлено 1 новий випадок COVID-19 16:39

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 червня в області зафіксовано 1 новий випадок COVID-19. Хворий - житель Чернігова, він перебуває на госпіталізації.

Кава з політиком Сергієм Гривко. ВІДЕО 15:34

У пресцентрі «Деснянська правда» за філіжанкою запашної кави, у невимушеній атмосфері говорили про різноманітні аспекти роботи народного депутата 9 скликання від партії «Слуга народу» Сергія Гривко.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:12

З початку епідсезону (з 01.10.2020 року) по Чернігівській області перехворіло 15,9% населення.

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 13:29

Засідання Погоджувальної ради перед 9-ю сесією міської ради VIII скликання відбулося в Чернігівській міській раді 14 червня.

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада” 13:13

11 червня відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини