Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 15:54:28

Незаконне звільнення з роботи, аліменти і кредити. Що повинні знати призовники

05.05.2021   09:42Агенцiя

На Чернігівщині в рамках весняного призову-2021 представники місцевого центру з надання БВПД на базі Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки консультували та вивчали правові проблеми строковиків Чернігівщини, що йдуть до війська.

- Однією з основних проблем, що порушують призовники цього року – це особливості перебування в трудових відносинах, коли роботодавці намагаються звільнити їх у будь-який спосіб за згодою сторін або за власним бажанням аби не сплачувати середньомісячну зарплату та взяти на це місце іншого робітника, хоча законодавством передбачено, що робоче місце обов’язково залишається за призовником, - зазначив  директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.

Юристи  закликають військових, що  ні в якому разі не треба звільнятися перед призовом в армію, адже вони  втрачають як основне місце роботи і страховий стаж так і гроші, які їм повинен буде відшкодовувати щомісячно роботодавець. В подальшому поновитися  на роботі і стягнути середньомісячний  заробіток навіть через суд буде зробити дуже важко.

Водночас проблематикою серед призовників є сімейні відносини, зокрема аліменти на дітей, адже деякі призовники помилково вважають, що не сплачуватимуть аліменти під час проходження строкової служби.
- Аліменти строковикам нараховуватимуться у загальному порядку. Наразі сума аліментів не може бути меншою ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а це близько 960 гривень, при тому що грошове забезпечення солдата строкової служби коливається від 400 до 600 гривень. В таких випадках,  якщо грошей на аліменти не буде вистачати, нарахування буде проводитися як борг, - повідомив   вищезазначений правник.

Великою проблемою серед юнаків є кредитні відносини, зокрема у випадках, коли у них є неповернуті кредити у банках або інших фінустановах.
- Будь-яка особа, яка бере кредит в банку зобов’язана його повернути відповідно до умов укладеного договору. Раніше для строковиків законодавством були встановлені певні пільги щодо звільнення від нарахування штрафу, пені, відсотків тощо. Проте наразі вони не мають такого права. Водночас вони звільняються від обов'язків сплачувати на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за прострочення на час дії карантину як і всі громадяни, - зауважив  Володимир Бобруйко.

Юристи закликають призовників не залишати свої проблеми у цивільному житті, а звертатися за кваліфікованою юридичної допомогою аби своєчасно і правильно їх вирішити.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові стартувала перша дитяча літературна школа

У Чернігові стартувала перша дитяча літературна школа "Кошлатий Борушко" 15:03

З 14 по 22 червня при центральній міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського працюватиме дитяча літературна школа «Кошлатий Борушко».

На початок червня в області налічувалося 12,8 тисячі безробітних – на 27 % менше, ніж рік тому

На початок червня в області налічувалося 12,8 тисячі безробітних – на 27 % менше, ніж рік тому 14:56

Про це повідомляє Чернігівський обласний центр зайнятості. При цьому на кожне вільне робоче місце претендувало 12 осіб проти 27 торік.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 14:46

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

"Чернігів стародавній": географія відвідувачів розширюється 10:22

Поступово збільшується потік відвідувачів у музейні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Розширюється і їх географія.

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини