Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 22:16:17

Незаконне звільнення з роботи, аліменти і кредити. Що повинні знати призовники

05.05.2021   09:42Агенцiя

На Чернігівщині в рамках весняного призову-2021 представники місцевого центру з надання БВПД на базі Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки консультували та вивчали правові проблеми строковиків Чернігівщини, що йдуть до війська.

- Однією з основних проблем, що порушують призовники цього року – це особливості перебування в трудових відносинах, коли роботодавці намагаються звільнити їх у будь-який спосіб за згодою сторін або за власним бажанням аби не сплачувати середньомісячну зарплату та взяти на це місце іншого робітника, хоча законодавством передбачено, що робоче місце обов’язково залишається за призовником, - зазначив  директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.

Юристи  закликають військових, що  ні в якому разі не треба звільнятися перед призовом в армію, адже вони  втрачають як основне місце роботи і страховий стаж так і гроші, які їм повинен буде відшкодовувати щомісячно роботодавець. В подальшому поновитися  на роботі і стягнути середньомісячний  заробіток навіть через суд буде зробити дуже важко.

Водночас проблематикою серед призовників є сімейні відносини, зокрема аліменти на дітей, адже деякі призовники помилково вважають, що не сплачуватимуть аліменти під час проходження строкової служби.
- Аліменти строковикам нараховуватимуться у загальному порядку. Наразі сума аліментів не може бути меншою ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а це близько 960 гривень, при тому що грошове забезпечення солдата строкової служби коливається від 400 до 600 гривень. В таких випадках,  якщо грошей на аліменти не буде вистачати, нарахування буде проводитися як борг, - повідомив   вищезазначений правник.

Великою проблемою серед юнаків є кредитні відносини, зокрема у випадках, коли у них є неповернуті кредити у банках або інших фінустановах.
- Будь-яка особа, яка бере кредит в банку зобов’язана його повернути відповідно до умов укладеного договору. Раніше для строковиків законодавством були встановлені певні пільги щодо звільнення від нарахування штрафу, пені, відсотків тощо. Проте наразі вони не мають такого права. Водночас вони звільняються від обов'язків сплачувати на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за прострочення на час дії карантину як і всі громадяни, - зауважив  Володимир Бобруйко.

Юристи закликають призовників не залишати свої проблеми у цивільному житті, а звертатися за кваліфікованою юридичної допомогою аби своєчасно і правильно їх вирішити.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

Британська розвідка порахувала руйнування на Чернігівщині. І каже, що обстріли продовжаться

Британська розвідка порахувала руйнування на Чернігівщині. І каже, що обстріли продовжаться 20:07

У Чернігівській області приблизно 3500 будівель зруйновані або пошкоджені під час просування (а потім і виходу звідти) Росії до української столиці, інформує Міністерство оборони Великої Британії.

Новий конкурс грантів від Міжнародної організації з міграції

Новий конкурс грантів від Міжнародної організації з міграції 20:00

Міжнародна організація з міграції (МОМ) – Агентство ООН з питань міграції в межах проєкту «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW), оголошує конкурс грантів для підтримки мікропідприємств та самозайнятих осіб.

У Чернігові презентували онлайн-проєкт

У Чернігові презентували онлайн-проєкт "Inter arma…" 14:11

Художній музей Галагана презентував виставку мистецького онлайн проєкту "Inter arma…", який пропонує до перегляду роботи художників, створені під час або під впливом широкої війни росії проти України.

Збільшилася кількість загиблих внаслідок авіаудару по Десні

Збільшилася кількість загиблих внаслідок авіаудару по Десні 14:02

Кількість загиблих та травмованих людей, внаслідок завданого росіянами авіаудару по селищу Десна на Чернігівщині, зросла.

Виправдовування збройної агресії РФ проти України  - блогерці з Чернігова повідомили про підозру

Виправдовування збройної агресії РФ проти України - блогерці з Чернігова повідомили про підозру 13:54

Правоохоронці повідомили про підозру чернігівській блогерці, яка виправдовувала збройну агресію російської федерації проти України.