Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 08:37:19

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах Чернігівської області знизилась

28.04.2021   08:15Агенцiя

27 квітня заступниця голови Чернігівської облдержадміністрації Олена Дума провела спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат і обласної робочої групи з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення. До обговорення також долучилися представники місцевого самоврядування та РДА.

— Маємо позитивну динаміку погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам. Борг на третину менший, ніж був на початок цього року і станом на 1 квітня становить 10,7 млн грн, — зауважила Олена Дума та додала, що заборгованість переважно утримується у 3-х містах обласного підпорядкування, на які припадає 96,3 % від її загальної суми.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін повідомив, що основна частка боргу припадає на промислові підприємства і становить 6,5 млн грн. Серед найбільших боржників залишаються — ДП «Чернігівторф», ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ПрАТ «Ніжинський завод сільськогосподарського машинобудування» та ПАТ «Чернігівський цегельний завод № 3». Також він повідомив, що майже половина боргу — 4,9 млн грн акумульована на трьох підприємствах, що підпорядковуються Державному концерну «Укроборонпром» та Фонду державного майна України.

— Право на оплату праці гарантовано Конституцією України, та, на жаль, іноді це право приходиться відстоювати у судді. Адже нині найдієвішим засобом стягнення з роботодавця заборгованості по зарплатах є судові позови, — наголосила заступниця голови ОДА.

За інформацією державної виконавчої служби Чернігівської області від початку поточного року підлягає примусовому виконанню 1460 судових рішень на суму понад 23,5 мільйона гривень. Завершено 67 виконавчих проваджень, це 5% від загальної кількості на суму 2,65 млн грн, а фактично стягнено та повністю перераховано працівникам 3,59 млн грн.

Учасники засідання обговорили питання легалізації заробітної плати, оскільки неправильне оформлення працівників та зарплата в «конвертах» й досі актуальні. Так, заступниця начальника Управління Держпраці в області Ірина Хоменко поінформувала, що з початку року державні інспектори провели 352 перевірки, в тому числі 26 на 19 підприємствах-боржниках. Під час  перевірок у 63 роботодавців виявлені порушення при оформленні трудових відносин з працівниками. За невиконання керівниками трудового законодавства винесено 70 приписів, складено 75 протоколів та 59 справ передано до правоохоронних органів, з них по 34 — відкрито кримінальні провадження.

За результатами засідання вирішили посилити контроль за дотриманням графіків погашення зарплатних боргів, продовжити інформаційно-роз`яснювальну роботу щодо недопущення виникнення нових боргів. Крім того, на наступне засідання будуть запрошувати керівників підприємств-боржників для прийняття спільних дієвих рішень щодо погашення боргів по зарплаті.

Останні новини Чернігівщини

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07 13:52

Наприкінці травня 2021 року на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка міст через річку Лисогір поблизу села Олексинці був закритий на реконструкцію.

 Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн

Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн 13:40

Завдяки ювенальним прокурорам Чернігівщини розірвано договір та стягнуто кошти з недобросовісного постачальника пального для навчального закладу.

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці?

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці? 13:32

Відповідь на це питання отримали під час ділової гри «Підбір кадрів», участь в якій взяли керівники обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів.

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів 13:24

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за вісім місяців поточного року надійшло близько 4,7 млрд грн від сплати податків і зборів.

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому 13:16

Чернігівською обласною прокуратурою подано апеляційну скаргу на вирок Менського районного суду від 06.09.2021, яким 27-річного мешканця м. Семенівка визнаного винуватим за п. 7 ч. 2 ст 115 КК України (умисне вбивство з хуліганських мотивів) та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі.