Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 09:59:16

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах Чернігівської області знизилась

28.04.2021   08:15Агенцiя

27 квітня заступниця голови Чернігівської облдержадміністрації Олена Дума провела спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат і обласної робочої групи з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення. До обговорення також долучилися представники місцевого самоврядування та РДА.

— Маємо позитивну динаміку погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам. Борг на третину менший, ніж був на початок цього року і станом на 1 квітня становить 10,7 млн грн, — зауважила Олена Дума та додала, що заборгованість переважно утримується у 3-х містах обласного підпорядкування, на які припадає 96,3 % від її загальної суми.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін повідомив, що основна частка боргу припадає на промислові підприємства і становить 6,5 млн грн. Серед найбільших боржників залишаються — ДП «Чернігівторф», ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ПрАТ «Ніжинський завод сільськогосподарського машинобудування» та ПАТ «Чернігівський цегельний завод № 3». Також він повідомив, що майже половина боргу — 4,9 млн грн акумульована на трьох підприємствах, що підпорядковуються Державному концерну «Укроборонпром» та Фонду державного майна України.

— Право на оплату праці гарантовано Конституцією України, та, на жаль, іноді це право приходиться відстоювати у судді. Адже нині найдієвішим засобом стягнення з роботодавця заборгованості по зарплатах є судові позови, — наголосила заступниця голови ОДА.

За інформацією державної виконавчої служби Чернігівської області від початку поточного року підлягає примусовому виконанню 1460 судових рішень на суму понад 23,5 мільйона гривень. Завершено 67 виконавчих проваджень, це 5% від загальної кількості на суму 2,65 млн грн, а фактично стягнено та повністю перераховано працівникам 3,59 млн грн.

Учасники засідання обговорили питання легалізації заробітної плати, оскільки неправильне оформлення працівників та зарплата в «конвертах» й досі актуальні. Так, заступниця начальника Управління Держпраці в області Ірина Хоменко поінформувала, що з початку року державні інспектори провели 352 перевірки, в тому числі 26 на 19 підприємствах-боржниках. Під час  перевірок у 63 роботодавців виявлені порушення при оформленні трудових відносин з працівниками. За невиконання керівниками трудового законодавства винесено 70 приписів, складено 75 протоколів та 59 справ передано до правоохоронних органів, з них по 34 — відкрито кримінальні провадження.

За результатами засідання вирішили посилити контроль за дотриманням графіків погашення зарплатних боргів, продовжити інформаційно-роз`яснювальну роботу щодо недопущення виникнення нових боргів. Крім того, на наступне засідання будуть запрошувати керівників підприємств-боржників для прийняття спільних дієвих рішень щодо погашення боргів по зарплаті.

Останні новини Чернігівщини

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

Відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів. ВІДЕО

Відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів. ВІДЕО 08:40

Цей консультативно-дорадчий орган утворений на початку червня цього року. Його мета — забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників України та учасників бойових дій на території інших держав, а також осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованій території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини