Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 10:26:43

Відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії обласної ради

24.04.2021   10:01Агенцiя

Із близько сімдесяти нормативних актів, що були прийняті сьогодні, окремі матимуть свій позитивний вплив на підвищення рівня самостійності і самодостатності реформованих в ході децентралізації місцевих громад.

Зокрема, рішенням «Про фінансову підтримку об'єднаних територіальних громад Чернігівської області» народні обранці зобов'язали дочірні підприємства КП «Чернігівоблагроліс» щоквартально спрямовувати замість 15%, передбачених попереднім рішенням від 2018 року, 40 відсотків від чистого прибутку в якості матеріальної допомоги до бюджетів об'єднаних територіальних громад області. Заодно вони звільнили дочірні підприємства від сплати частини чистого прибутку до обласного бюджету на період 2021 - 2025 роки.

Ще одним нормативним актом депутати безоплатно передали у власність опорних закладів охорони здоров'я територіальних громад медичне обладнання, яке працюватиме на місцевих жителів, але знаходитиметься в оперативному управлінні комунального некомерційного закладу «Чернігівська обласна лікарня» обласної ради. Також народні обранці затвердили Перелік обʼєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації. Прийняли б і «революційне» рішення «Про передачу агролісогосподарських підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради у власність об'єднаних територіальних громад Чернігівської області», але поки що до нього виникла низка питань і воно вимагає доопрацювання.

Окрім лісогосподарських питань депутати розглянули та затвердили розроблену на виконання статті 19 Закону України «Про запобігання корупції» Антикорупційну програму Чернігівської обласної ради. Її метою є створення ефективної системи запобігання і протидії корупції в головному органі представницької влади Чернігівщини, подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності, зниження корупційних ризиків та підвищення рівня довіри громадян до її діяльності ради.

Також депутати внесли зміни до рішення обласної ради від 28 березня 2018 року «Про заснування Премії з відзначення переможців обласного конкурсу журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». Погодили ліміти використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2021 рік. Затвердили технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та надання в постійне користування земельних ділянок низці комунальних підприємств. Збільшили статутний капітал комунального підприємства «Надія» Чернігівської обласної ради. Припинили юридичні особи комунальних підприємств: «Видавництво «Чернігівські обереги», «Центр реабілітації, оздоровлення та трудотерапії», «Інформаційно-аналітичний центр» Чернігівської обласної ради шляхом ліквідації. Проте окремі проєкти профільних рішень, зокрема, стосовно припинення юридичної особи – комунального некомерційного підприємства «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради, були відкликані на доопрацювання.

Цього ж сесійного дня депутати прийняли близько десятка різних звернень до вищих органів державної влади. В їх числі і Звернення до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. щодо підтримки молочної галузі країни. В ньому народні обранці виявили глибоке занепокоєння високими ставками ПДВ на молочні продукти. Як наголошено в документі, на сьогодні ціни на товари молочного ряду в нашій державі вищі, ніж у середньому в Євросоюзі. І якщо в Україні ПДВ становить 20 відсотків, то, приміром, в Угорщині –9%, у Німеччині –7%, в Нідерландах –6%, а в Польщі ПДВ нижчий від українського аж у чотири рази – 5 відсотків. Подібна ситуація плюс високі тарифи на енергоносії здорожчує вітчизняні продукти і, як результат, зростають потоки дешевих молочних товарів в нашу країну із-за кордону

Враховуючи вищезазначене, депутати вимагають знизити ставку ПДВ на готову молочну продукцію та просять парламентарів ініціювати вжиття заходів щодо прийняття відповідних законопроєктів для порятунку молочної галузі країни, збереження національного виробника та забезпечення натуральними молочними продуктами громадян України. Також були прийняті Звернення до Верховної Ради України, Офісу Президента України та Кабінету Міністрів України стосовно підтримки та необхідності прийняття проєкту Закону щодо заборони і встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність; до Парламенту України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності розроблення та затвердження державної цільової програми «Питна вода України» та низку інших.

Та чи не найбільше – цілих тридцять три – було прийнято на сесії депутатських запитів. Таким чином народні обранці скористалися сьогодні законним правом депутата, яке вони спрямовують в інтересах своїх виборців і територіальних громад до керівників органів регіональної і вищої державної влади, органів місцевого самоврядування, а також до очільників підприємств, установ і організацій незалежно від їх підпорядкування та форм власності з вимогою надати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

18 квітня у Чернігові День жалоби

18 квітня у Чернігові День жалоби 09:54

Для вшанування пам'яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу російськими військами нашого міста 17 квітня 2024 року у Чернігові 18 квітня оголошено Днем жалоби. Відповідне розпорядження підписав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

18 квітня: цей день в Україні і світі

18 квітня: цей день в Україні і світі 08:52

ДЕНЬ 785 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 785 RUSSIAN AGRESSION

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини