Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 травня, 03:43:43

Попри зростання захворюваності на ковід, карантинні заходи в Чернігові можуть скоригувати – як неефективні

21.04.2021   11:31Агенцiя

За останній тиждень до «червоної зони» за рівнем епідемічної небезпеки по COVID-19 увійшла ще Полтавщина, тепер з таким епідемічним статусом в Україні 12 областей.

Разом з тим, за інформацією, оголошеною публічно  керівником МОЗ, є підстави для обережного оптимізму, оскільки за останні дні ріст захворюваності трохи зменшився. Але в абсолютних цифрах захворюваність все ще висока. Про це повідомила на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Ольга Малець.

- У Чернігові по тижневих показниках ми теж, хочеться сподіватися, що вийшли на плато, показники дещо стабілізуються. Але, на жаль, за двома ключовими показниками - за коефіцієнтом виявлення хворих і рівнем госпіталізації - ми ще перевищуємо граничні цифри. А по рівню госпіталізації Чернігів взагалі попереду всієї України [зараз 380 госпіталізованих, і весь їх було 326 і більше, а 19 квітня – аж 399]. І ці показники знижуються дуже-дуже потроху. Якщо темпи не прискоряться – ми в червоній зоні пробудемо ще чимало, - Ольга Малець.

Співвідношення виписки/поступлення поки що на користь останнього.

Важкість випадків, з якими люди потрапляють у стаціонар, підвищилася.

Кількість померлих від ковіду в закладах охорони здоров’я Чернігівської міської ради за минулий тиждень - 25 і за позаминулий – 19. Це рівні летальності, які перевищують усі що були за попередні тижні. В основному це люди віком 60+, але 12% - вже люди віку 44-50 років, і це теж має сильно тривожити, зазначила заступниця начальника медичного управління.

За цей період захворіло на ковід у місті 40 дітей, і це також більше ніж було будь-коли раніше, додала вона.

- Це значить, що люди досі не ставляться так як належить до дотримання карантинних норм. Колективна свідомість у нас не працює. Відсоток людей, які реагують і бережуться – 15-20. Всі заходи марні, якщо суспільство не ставиться до них свідомо. У продуктових супермаркетах і багатьох інших місцях досі скупчення людей і багато хто без масок або не надіває їх на рот і ніс, немає контролю за цим. Якщо ті заходи, які ми оголосили, не виконуються і не приносять жодного результату, то для кого вони потрібні? – прокоментував озвучені цифри чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Ситуація з ковідом, на переконання міського голови,  навіть гірша ніж нам показує статистика. Справжня кількість хворих, яким би було потрібно лікування в стаціонарі, може бути набагато більша. Але на межі 400 госпіталізованих, коли є навала чергових хворих з серйозними симптомами, їх зі стаціонару почали швидше виписувати. Тобто після зняття гострого стану, а не після повного одужання і ще пари днів про всяк випадок.

- Інакше в нас би було півтори тисячі госпіталізованих і ми з такою кількістю би просто не впоралися, - міський голова.

Разом з тим, роблячи висновок зі звіту керівника управління, він підкреслив: відверто треба казати, що реальних результатів карантинні заходи в умовах низької свідомості наших громадян не досягають. Тобто гаситься якийсь невеликий процент випадків, але через невідповідальне ставлення людей до застережень - недостатній. А в цей час малий бізнес несе збитки, багато людей не працюють і знаходяться в дуже важкій економічній ситуації.

Це значить, що потрібен аудит ефективності запроваджених карантинних заходів. Якщо вони неефективні  (а статистика підказує саме це), то їх навіть при такому високому рівні захворюваності треба переглядати.  

Міський голова дав з цього приводу кілька доручень. У тому числі – ще раз порадитися з керівниками міських лікарень щодо оптимальності та ефективності заходів та комісійно, за участю всіх відповідальних служб, визначитися з подальшими рішеннями щодо карантину.

- У нас будуть пасхальні і травневі свята. За логікою, треба протримати карантин до 10 травня. Але за реальним ефектом – я хочу почути вашу думку про те, що робити, - наголосив він.

Провести цю роботу міський голова доручив у період до вівторка.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 30 нових випадків COVID-19

Виявлено 30 нових випадків COVID-19 19:55

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 травня в області зафіксовано 30 нових випадків COVID-19.

Потужний аналоговий передавач перекрив

Потужний аналоговий передавач перекрив "білі плями" телевізійного покриття у прикордонні Чернігівщині 18:58

Після дворічної перерви на Чернігівщині відновлено аналогове мовлення телеканалу "UA: Перший" на прикордонні у північно-східній частині області.

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську 16:54

Застосування положень Закону України «Про публічні закупівлі», складання річного плану закупівель, питання організації закупівельної діяльності замовника та роботи в електронній системі закупівель розглядалися під час виїзного навчання «Правові та практичні здійснення публічних закупівель», яке проходило у Сновську.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи 16:36

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, cтаном на 17 травня в області щеплено першою та другою дозою 22224 людей.

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон 15:04

Із сучасним станом спортивного об’єкту, який планується капітально відремонтувати в громаді в рамках програми Президента України «Велике будівництво», ознайомилася перша заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Бойко. З метою та завданнями проєкту, його доцільністю для життя громади її ознайомив Носівський міський голова Володимир Ігнатченко.