Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 13:45:36

На подвір’ї міської бібліотеки Коцюбинського посадили грушу на честь Лесі Українки

21.04.2021   09:45Агенцiя

У Чернігові на подвір’ї міської бібліотеки ім.М.М.Коцюбинського 20 квітня посадили саджанець груші на честь видатної письменниці та поетеси Лесі Українки. Це деревце, яке щепили живцями від старої груші з саду родини Косачів, що у с.Колодяжному на Волині.

До корисної події, яка відбулась у нашому місті у рамках всеукраїнської акції «І проросте пагіння з минулого у майбуття”, долучився і секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако. Він нагадав, що ця акція приурочена до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки, яке відзначали нещодавно.

- Акція проводиться для популяризації  її творчості  й для того, щоб показати, що Чернігів шанує пам'ять про неї та цінує  її творчість. Дуже гарна ідея: на території міської бібліотеки Коцюбинського заснувати літературний сад, де будуть різні дерева, висаджені на честь різних письменників. Хотілося, щоб наступними були чернігівські письменники, які зараз тут живуть. Можливо, раз на рік буде така традиція, і цей сад буде продовжуватися. Я думаю, чернігівці спокійно зможуть через 5 чи більше років зайти сюди й поласувати грушою з дерева Лесі Українки. Це чудова ідея, - підкреслив він.

У рамках акції планують по всій Україні висадити понад сотню саджанців груш–спасівок, щеплених від дерева, яке 120 років тому посадила сестра Лесі Ісидора. Поетеса дуже любила це дерево й часто відпочивала під ним. З часом груша захворіла. Щоб вона не загинула, вирішили її розмножити і розсадити у різних куточках країни, які пов'язані з життям і творчістю Лесі Українки та її сім'ї. А батько поетеси, Петро Косач, народився в місті Мглині тодішньої Чернігівської губернії. На Чернігівщину передали дев`ять таких саджанців.

Зокрема, вчора саджанці лесиної груші висаджували у саду музею-заповідника Михайла Коцюбинського, у дворику Національного університету "Чернігівський колегіум ім. Т. Шевченка" та на подвір'ї КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №2». А ще раніше деревце посадили на території агробіостанції Чернігівського ліцею для обдарованої сільської молоді. Планується їх висадити ще й у садибі Лизогубів у Седневі, у Мезинському національному природному парку.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27

З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07

Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».

У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59

Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:54

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22

День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression