25 кандидатів претендували на 6 посад старост у Сосницькій громаді
Кожен охочий стати представником громади пройшов конкурсний відбір та співбесіду, а також презентував своє бачення розвитку старостинського округу перед депутатами, які й визначили хто із кандидатур обійматиме посаду.
«Кожен мешканець мав можливість подати свою кандидатуру. У всіх старостатах створили конкурсну комісію, яка складалась із депутатів, працівників міської ради та мешканців сіл старостату. Комісія обирала двох і вже ці два кандидати переконували депутатів призначити їх презентуючи своє бачення роботи та розвитку старостату. Це було конкуренто та прозоро, адже співбесіди записували на відео», - розповів Леонід Ляшук, староста Задесенського старостинського округу Сосницької громади.
Практика Сосницької громади дозволяє залучити громаду до процесу відбору кандидатур та публічно обговорити проблеми та шляхи їх вирішення території старостату перед призначенням посадовця. Ця практика в регіоні не єдина, але найбільш показова, адже закон дозволяє депутатам призначити старосту на сесії за поданням голови громади.
Пан Леонід працює перший тиждень на посаді, і сьогодні вже має питання та проблеми, для розв’язання яких необхідно знайти рішення та знання. Сьогодні команда Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» організувала семінар «Староста у громаді: особливості правового статусу та діяльності» на якому обговорили законодавство та особливості роботи старост.
«Староста має стати лідером та двигуном змін на ввіреній території, і держава для цього дає всі можливості. Кращі практики громад показують, що в такій системі роботи можна підвищити громадську активність у селах та містах, і ключовим чинником успіху є саме вдало обраний староста», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми.
Близько 90 старост громад регіону разом із експертами Програми на семінарі говорили про особливості правового статусу старости, права, гарантії старости та проходження служби в органах місцевого самоврядування, повноваження старости, управлінські інструменти та кращі практики роботи старост.
«У процесі призначення старост та їх звільнення, дотримання трудового законодавства є основним пріоритетом громади. Адже судові позови та відшкодування за порушення права нікому не потрібні. На семінарі ми детально розібрались у тому як проводити ці процедури правильно. Але це невелика частинка того, що варто знати та розуміти старостам у їх роботі», - вважає Людмила Чабак, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».
Пан Леонід працює із мешканцями чотирьох сіл та має невеличку команду. На такі навчання покладає значні очікування, адже робота старости значно відрізняється від роботи колишнього сільського голови, зокрема потребою постійно бути в контакті із мешканцями та із головою, депутатами та фахівцями ради. І всіляко відстоювати інтереси та проєкти старостату.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Останні новини Чернігівщини
Жінки на «чоловічих» професіях: за кермом громадського транспорту... 10:58
Сьогодні жінка за кермом, у тому числі громадського транспорту, нікого не здивує. Чернігівка Марія Дерев’янко для цього свого часу скористалася ваучером на навчання від служби зайнятості.
Як громада будує своє завтра 10:50
Обговорили соціально-економічний профіль Талалаївської громади, що на Чернігівщині, ознайомилися з результатами соціологічного дослідження, визначили фактори впливу на її розвиток – такий підсумок першого засідання робочої групи.
Як дізнатися, до якого медзакладу передано вашу справу від МСЕК? 10:46
Міністерство охорони здоров’я України впроваджує нову систему оцінювання повсякденного функціонування особи. Це важливий крок у запровадженні прозорих та ефективних підходів до встановлення статусу інвалідності та підтримки людей з порушеннями здоров’я.
Безпека в громадах 24/7: на Чернігівщині запрацювали ще дві поліцейські станції 10:44
У Борзнянській громаді Ніжинського району та у Линовицькій громаді Прилуцького району відтепер розпочали повноцінну роботу поліцейські станції.
Жінки – агенти соціальної згуртованості та відновлення в громадах 10:40
14 січня на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» відбувся круглий стіл та презентація результатів дослідження спроможності жінок до соціальної згуртованості й відновлення в громадах.