У Чернігові сформують підрозділ тероборони
Про формування в Чернігові підрозділу територіальної оборони 13 квітня на розширеній нараді в Чернігівській міській раді повідомив військовий комісар міста Олег Гончарук.
- Зараз найважливіше питання, важливіше ніж епідемії і ніж все що завгодно – це територіальна цілісність і захист України. У багатьох українських ЗМІ ми бачили концентрацію величезної кількості бронетанкової техніки, військ Російської Федерації вздовж кордонів з Україною. І в тому числі – на білоруському кордоні. Є певна вірогідність військових дій по відношенню до України. Відповідно, громадські організації учасників АТО піднімали питання щодо створення загонів територіальної оборони. Так само я піднімав питання, що треба більш організовано все-таки військовому комісаріату підходити до цього питання, більш активно і швидко реагувати на ті виклики, які сьогодні нам диктують ситуація і наш північний сусід. У нас вчора відбулася робоча зустріч, на якій ми чітко як керівники один одного зрозуміли по тому плану заходів, який сьогодні напрацьований військовими, - акцентував міський голова.
Військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки доповів, що наразі всі військові частини Чернігівського гарнізону безпосередньо виконують свої завдання за призначенням в умовах особливого періоду. Міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки планово проводить призов юнаків на строкову військову службу, а також відбір громадян на військову службу за контрактом. Окрім того, викликає військовозобов’язаних, що перебувають на військовому обліку, на планові збори до військових частин. Це - планова робота.
Також Генеральним штабом ЗСУ приділяється велика увага формуванню та підготовці підрозділів територіальної оборони саме місцевого значення. Протягом травня у плановому режимі буде проведений збір резервістів територіальної оборони нашого міста. Такі збори будуть проводитися в усіх областях нашої держави. Основною метою цього збору є:
формування підрозділів територіальної оборони місцевого значення, за територіальним принципом;
виконання завдань за призначенням, а саме прикриття ділянки державного кордону, боротьба з диверсійно-розвідувальними групами, контроль населених пунктів, охорона важливих об’єктів державного та місцевого значення.
(У редакції нового проекту ЗУ «Про територіальну оборону», який підготовлений генеральним штабом, визначені й додаткові завдання. А саме, підготовка населення до оборони держави, участь у виконанні заходів, пов’язаних із цивільним захистом населення, участь у інформаційних заходах та пропаганді.)
Принципом формування підрозділів територіальної оборони на сьогоднішній день є:
Окрема бригада територіальної оборони формується в кожній області нашої держави;
У кожному місті, а також районі, формується окремий батальйон територіальної оборони.
- Саме на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладене завдання зі здійснення заходів підготовки та ведення територіальної оборони у взаємодії з органами місцевої влади. Ми цю роботу проводимо постійно: всебічно вивчаємо військовозобов’язаних, їх морально-ділові якості, військовий досвід, стан здоров’я, сімейний стан. І основне – щоб він був справжнім патріотом і патріотом свого краю та свого міста. Тому що саме підрозділи тероборони будуть забезпечувати оперативне розгортання військ, якщо буде на те необхідність, - наголосив Олег Гончарук.
Після завершення зборів та навчань у травні всі військовозобов’язані повертаються до місць постійного проживання і будуть вже навченими резервістами тер оборони саме міста Чернігова.
Військовий комісар ініціював проведення в міській раді зустрічі з представниками громадських організацій міста щодо залучення їх членів до складу підрозділів територіальної оборони. Така зустріч запланована на 15 квітня. Про час початку буде повідомлено додатково.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08
Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.
Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06
Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.
Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.
У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34
Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.