Правоохоронці повідомили про підозру "авторитету" за спробу дати хабара начальнику територіального відділу поліції
Слідчі ГУНП в Чернігівській області повідомили про підозру особі, яка намагалася дати хабара начальнику Прилуцького районного відділу поліції.

«Смотрящий» спланував схему нелегального видобутку нафти-сирцю та запропонував посадовцю за сприяння в злочинній діяльності по 10 000 доларів США щомісяця.
Досудове розслідування здійснює Слідче Управління ГУНП в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.
«Сьогодні зранку слідчі поліції Чернігівської області оголосили підозру за статтею 369 Кримінального кодексу України так званому «смотрящему» за Прилуцьким районом у спробі дати хабара начальнику поліції. Чоловік провів третину свого життя у місцях позбавлення волі за вбивства та розбої. Має авторитет в кримінальних колах. Контролює діяльність осіб, що розкрадають нафтопродукти з родовищ на Прилуччині. Для повноцінної протиправної діяльності йому бракувало тільки сприяння правоохоронних органів, — розповідає начальник Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Нідзельський, — З метою невтручання в злочинну діяльність, пов’язану з розкраданням нафтопродуктів та уникнення кримінальної відповідальності, чоловік запропонував начальнику поліції району щонайменше 10 000 доларів США хабара щомісячно. Ця діяльність була задокументована поліцейськими і тепер він має постати перед судом».
Під час особистої зустрічі з начальником Прилуцького районного відділу поліції 45-річний підозрюваний запропонував посадовцю 1000 доларів (28 000 гривень) за кожну машину з краденою нафтою, яку поліцейські так би мовити «не побачать» а ні біля нелегальної врізки в нафтопровід, а ні будь де в іншому місці. За місяць «смотрящий» був готовий платити за сприяння правоохоронців щонайменше 10 000 доларів США (гривневий еквівалент близько 280 000).
Сьогодні зранку слідчі оголосили підозру про вчинення правопорушення за статтею 369 Кримінального кодексу України — пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище. За таке правопорушення передбачена відповідальність у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна.
З огляду на озвучені керівнику поліції плани «смотрящого», Управління карного розшуку та Слідче Управління разом з Управлінням внутрішньої безпеки Нацполіції України та за силової підтримки спецпідрозділу КОРД ГУНП в Чернігівській області проводять два десятки санкціонованих обшуків у осіб, які перебувають під його впливом та можуть бути причетні до розкрадання нафти.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43
«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.
Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01
За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03
У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22
Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.