Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 11:20:06

Ситуація з коронавірусом в Чернігівській області складна, але контрольована

07.04.2021   09:20Агенцiя

Про це в ефірі UA Чернігів заявила заступниця голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк.

Визначити наперед темпи та обсяги розповсюдження інфекції, на жаль неможливо — це процес динамічний. На день інтерв’ю в області амбулаторно лікувалися близько восьми тисяч осіб, у стаціонарі перебували 1079 осіб, чотирнадцять з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень, 982 отримують періодичну кисневу підтримку.

Киснева підтримка хворим надається трьома способами: за допомогою кисневих концентраторів, шляхом централізованої подачі кисню та за рахунок балонного кисню. З наявністю останнього відчувалося останнім часом певне напруження, адже виробничі потужності українських підприємств не розраховані на значно збільшені сьогоднішні потреби.

— Облдержадміністрація цю ситуацію тримає постійно на контролі, — запевнила Жанна Шерстюк. — Ми маємо домовленість зі штабом МОЗ про те, що у разі скорочення запасів кисню менше ніж на дві доби, звертаємось до МОЗ і оперативно отримуємо поповнення запасів. У тому, щоб не було перебоїв із лікуванням і життя були збережені, дійсно зацікавлені на всіх рівнях влади.

Крім того, в області триває закупівля кисневих концентраторів. Збільшуємо кількість ліжок для лікування хворих на COVID-19. Так, минулого тижня було відкрито 375 додаткових ліжок, 171 з яких забезпечене подачею кисню. Всього ж за планом МОЗ в області до 18 квітня має бути розгорнуто близько 2600 ліжок для інфікованих ковідом. З наявних на сьогодні 2105 ліжок подачею кисню забезпечені близько 80%.

Заповненість ліжкового фонду нині становить майже 70%. Найбільш напружена ситуація в Ніжині. Тому застосовується коригування маршрутів, коли пацієнтів з цього міста госпіталізують до Борзнянської, Бахмацької або Чернігівської лікарні.

Жанна Шерстюк відзначила також, що професіоналізм та відповідальність медичних працівників є надважливою складовою контрольованості ситуації.

Іншою вагомою складовою боротьби з пандемією є вакцинація населення. В області триває щеплення «першої та другої хвилі», тобто вакцину отримують медичні та соціальні працівники, військові, які відбувають до зони бойових дій, особи старші 80 років, та громадські діячі, якщо для них є залишки вакцини. Отримали щеплення понад 6150 мешканців Чернігівщини. На складах в області наявні ще близько 650 доз, які будуть використані найближчим часом.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.