Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 вересня, 21:48:15

Ситуація з коронавірусом в Чернігівській області складна, але контрольована

07.04.2021   09:20Агенцiя

Про це в ефірі UA Чернігів заявила заступниця голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк.

Визначити наперед темпи та обсяги розповсюдження інфекції, на жаль неможливо — це процес динамічний. На день інтерв’ю в області амбулаторно лікувалися близько восьми тисяч осіб, у стаціонарі перебували 1079 осіб, чотирнадцять з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень, 982 отримують періодичну кисневу підтримку.

Киснева підтримка хворим надається трьома способами: за допомогою кисневих концентраторів, шляхом централізованої подачі кисню та за рахунок балонного кисню. З наявністю останнього відчувалося останнім часом певне напруження, адже виробничі потужності українських підприємств не розраховані на значно збільшені сьогоднішні потреби.

— Облдержадміністрація цю ситуацію тримає постійно на контролі, — запевнила Жанна Шерстюк. — Ми маємо домовленість зі штабом МОЗ про те, що у разі скорочення запасів кисню менше ніж на дві доби, звертаємось до МОЗ і оперативно отримуємо поповнення запасів. У тому, щоб не було перебоїв із лікуванням і життя були збережені, дійсно зацікавлені на всіх рівнях влади.

Крім того, в області триває закупівля кисневих концентраторів. Збільшуємо кількість ліжок для лікування хворих на COVID-19. Так, минулого тижня було відкрито 375 додаткових ліжок, 171 з яких забезпечене подачею кисню. Всього ж за планом МОЗ в області до 18 квітня має бути розгорнуто близько 2600 ліжок для інфікованих ковідом. З наявних на сьогодні 2105 ліжок подачею кисню забезпечені близько 80%.

Заповненість ліжкового фонду нині становить майже 70%. Найбільш напружена ситуація в Ніжині. Тому застосовується коригування маршрутів, коли пацієнтів з цього міста госпіталізують до Борзнянської, Бахмацької або Чернігівської лікарні.

Жанна Шерстюк відзначила також, що професіоналізм та відповідальність медичних працівників є надважливою складовою контрольованості ситуації.

Іншою вагомою складовою боротьби з пандемією є вакцинація населення. В області триває щеплення «першої та другої хвилі», тобто вакцину отримують медичні та соціальні працівники, військові, які відбувають до зони бойових дій, особи старші 80 років, та громадські діячі, якщо для них є залишки вакцини. Отримали щеплення понад 6150 мешканців Чернігівщини. На складах в області наявні ще близько 650 доз, які будуть використані найближчим часом.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19 19:21

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 вересня в області зафіксовано 33 нових випадки COVID-19.

Протизсувні роботи на березі Снова у Седневі може частково профінансувати обласний прориродоохоронний фонд 16:43

У Седневі поблизу навчально-виховного комплексу вздовж берегової зони річки Снов поступово зсувається ґрунт. Ситуацію обговорили вчора, 21 вересня, в облдержадміністрації на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи 16:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 вересня в області щеплено першою та другою дозою 309 840 людей.

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері 16:29

У середу 22 вересня року, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів регіону.

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді 10:14

Для реалізації 44 проєктів першого плану з реалізації Стратегії розвитку до 2027 року Робоча група пропонує витратити 62 мільйони гривень. Ці проєкти планують реалізувати за перші два роки та три місяці впровадження стратегії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини