Депутатська комісія облради: недбале ставлення до архітектурно-історичних пам’яток неприпустиме
До такого висновку дійшли сьогодні члени постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери, розглянувши на своєму робочому засіданні питання про стан виконання у 2020 році Програми паспортизації об'єктів культурної спадщини містобудування та архітектури, садово-паркового мистецтва Чернігівської області на 2013-2020 роки.

Народних обранців обурили факти недбалого ставлення до охорони об'єктів історичної спадщини з боку окремих територіальних громад Сіверського краю. Саме тому учасники сьогоднішнього депутатського зібрання, в якому взяла участь перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, за ініціативи очільника постійної комісії, депутата обласної ради Бориса Петренка вирішили направити в усі територіальні громади області лист-звернення з попередженням: в разі недбайливого ставлення до об'єктів історичної спадщини, матеріали про виявленні правопорушення буть направлені на розслідування до правоохоронних органів.
Інформуючи депутатів по суті обговорюваного питання, начальник управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Олександр Дмитрюк, звернув увагу народних обранців також і на інші проблемні сторони, які потрібно обов'язково вирішити в поточному році, на котрий, на відміну від попереднього року, передбачено фінансування з обласного бюджету. А саме - завершити паспортизацію, передбачених вищезгаданою Програмою об'єктів культурної спадщини містобудування та архітектури, садово-паркового мистецтва Чернігівської області, яка продовжена рішенням другої (позачергової) сесії обласної ради восьмого скликання від 26 січня 2021 року № 10-2/VIII на 2021 рік включно.
Наступним у порядку денному засідання постійної комісії депутати розглянули питання про виконання обласної Програми відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Чернігівською областю, здійснення представницьких та інших заходів на 2018-2022 роки у 2020 році. По ньому народних обранців та першого заступника голови обласної ради Ніну Лемеш поінформував заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації Ігор Слезко.
При розгляді цього питання у депутатів також виникла низка зауважень й, зокрема стосовно вимагання відповідальними за виконання Програми чиновниками звітів від керівників навчально-виховних, соціальних та інших закладів про проведені на місцях заходи та участь у них їхніх представників. Голова постійної комісії Борис Петренко разом депутатом обласної ради Вікторією Пекур назвали цю ситуацію неправомірною вигодою та перекладенням відповідальності на інших осіб, замість того, щоб запрошувати до участі у передбачених Програмою заходах на добровільних засадах.
Також депутати обговорили ініційовані першим заступником голови обласної ради Ніною Лемеш проблемні питання стосовно фінансового забезпечення освітньо-культурних закладів в умовах дефіциту обласного бюджету, розглянули можливості оптимізації окремих об'єктів освітньої та соціально-культурної сфери в умовах реформування, звернули увагу на низку інших актуальних питань сьогодення.
За результатами розгляду вищезазначених тем порядку денного члени постійної комісії затвердили профільні протокольні пропозиції і доручення та направлять по суті порушених питань відповідні листи на адресу структурних підрозділів обласної виконавчої і представницької влади та громад, на території яких знаходяться об'єкти пам'яток історичного значення, а також внесли додаткові питання до Плану роботи постійної комісії з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери на поточний рік.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.
Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00
Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56
Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49
ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION