НКРЕКП прийняв рішення про накладення на ТОВ "ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ" штрафу у розмірі 204 тис грн
Регулятор звертає увагу постачальників природного газу на неприпустимість зловживань та порушень умов договору постачання газу.
У процесі функціонування ринку природного газу Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виявила непоодинокі факти зловживань та порушень відповідного законодавства з боку окремих постачальників, які постачають природний газ непобутовим споживачам.
НКРЕКП вже повідомляла про факт такого зловживання з боку ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ», що постачає природний газ непобутовим споживачам Батуринської об’єднаної територіальної громади Бахмацького району Чернігівської області.
Так, зазначений постачальник після заключення договору про постачання газу декілька разів упродовж місяця підвищував ціну енергетичного ресурсу, що тягнуло за собою необхідність проведення перерозподілу коштів і нового проходження тендерних процедур для Батуринської міської ради. При цьому непобутові споживачі Батуринської об’єднаної територіальної громади – школи, дитячі садки, лікарня, школи мистецтв під час опалювального сезону опинялись під ризиком залишитись без опалення в період проведення нових тендерних процедур.
У зв’язку з цим НКРЕКП 24 березня 2021 року розглянула питання щодо ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ», де за результатами перевірки встановила, що постачальник не дотримувався вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, Правил постачання природного газу та інших нормативно-правових актів і нормативних документів, які регулюють ринок природного газу. Зокрема ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» порушило положення пункту 5 розділу ІІ Правил постачання щодо належного повідомлення споживача постачальником про його намір змінити умови договору постачання природного газу не пізніше ніж за 30 днів до набрання ними чинності.
З огляду на грубе порушення законодавства Регулятор прийняв рішення про накладення на ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» штрафу у розмірі 204 тис. грн. Повторне порушення та/або зловживання з боку цієї компанії призведе до анулювання ліцензії щодо здійснення господарської діяльності з постачання природного газу.
«Неприпустимим є шантажування компанією-постачальником припиненням газопостачання бюджетних організацій, особливо які здійснюють централізоване опалення, та об’єктам соціальної інфраструктури, змушуючи їх підписувати додаткові угоди про підвищення ціни на ресурс з порушенням відповідних договірних умов. Такі порушення заслуговують на максимальні штрафні санкції – позбавлення ліцензії. Проте ми будемо діяти поступово і дамо шанс компаніям усунути зазначені порушення», - наголосив під час засідання Комісії Голова НКРЕКП В.Тарасюк.
НКРЕКП попереджає, що з метою захисту прав споживачів буде рішуче реагувати на всі подібні факти порушення законодавства у сфері постачання природного газу та зловживань з боку постачальників, які останнім часом набули системного характеру.
Останні новини Чернігівщини
Доступ до послуг за будь-яких умов: про Індекс цифрової трансформації громад та Starlink – на брифінгу в ОВА 16:44
На національній платформі «Дія.Цифрова громада» працює унікальний інструмент – Індекс цифрової трансформації, який дозволяє в режимі реального часу вимірювати рівень цифровізації громад України.
На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 16:19
Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.
Новгород-Сіверські поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28
Оперативники та слідчі Новгород-Сіверського райвідділу поліції викрили незаконну діяльність 55-річного зловмисника, який систематично займався збутом наркотичних засобів. Зловмисника поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 14:47
На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.
Учень з Чернігівщини виборов призове місце на Всеукраїнській олімпіаді з математики 14:18
Молодь Чернігівщини вкотре демонструє незмінне прагнення до підкорення нових наукових висот.