Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 00:06:58

Чернігівщина стала пілотною для втілення урядового проєкту Канади із залучення інвестицій

18.03.2021   10:53Агенцiя

Чернігівська область стала пілотним регіоном для впровадження ініціативи «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні», що підтримується Урядом Канади та реалізується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Фахівці проєкту досліджуватимуть спроможність громад щодо залучення інвестицій. Також вони отримають технічну допомогу для підготовки власних проєктів розвитку та програм.

Наразі обрано десять передпілотних громад. Учора, 16 березня, їх представники, радники Проєкту, спеціалісти Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації взяли участь в онлайн-нараді, яка пройшла під головуванням першої заступниці голови обласної державної адміністрації Олени Бойко.

— Процес децентралізації триває давно, але досі перед громадами стоїть ряд важливих питань. Одне з ключових — визначення власних пріоритетних напрямків розвитку. Тож допомога фахівців Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» є дуже актуальною. Вона дасть можливість громадам конкурувати за державний ресурс, — зауважила Олена Бойко та додала: —  спільна робота з Проєктом розпочалася у липні минулого року, а у січні цьогоріч відбулося підписання Меморандуму про співпрацю. Ефективна співпраця з місцевими радами всіх рівнів та діяльність, спрямована на підвищення спроможності місцевого самоврядування є одним з пріоритетів діяльності голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко по розвитку регіону. Хочу підкреслити, саме формування інвестиційних проєктів для різних джерел фінансування та розвиток місцевих громад є необхідною умовою успішного розвитку області та зростання її інвестиційної привабливості.

Керівник ініціативи «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів» Юрій Третяк пояснив, що спочатку буде проведено дослідження потреб та потенціалів громад-учасниць, згодом — визначені концепції розвитку функціональних типів територій, відповідно до їх переліку у Державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки (прикордонні та природоохоронні території, сільські території у несприятливих умовах та інші). Також громади отримають технічну допомогу щодо залучення приватних інвестицій та реалізації власних проєктів. Таким чином, експерти допомагатимуть виявляти інвестиційні потреби ОТГ, готувати проєкти та втілювати їх.

Кінцевою метою ініціативи є розроблення методики та моделей розвитку різних типів територій для всієї країни, базуючись на результатах співпраці з громадами-учасницями пілотного проєкту на Чернігівщині.

Таким чином, участь у пілотному проєкті дасть можливість громадам професійніше готувати власні програми розвитку, які сприятимуть зростанню рівня соціально-економічного розвитку області.

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.