Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 23:59:52

Чернігівщина стала пілотною для втілення урядового проєкту Канади із залучення інвестицій

18.03.2021   10:53Агенцiя

Чернігівська область стала пілотним регіоном для впровадження ініціативи «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні», що підтримується Урядом Канади та реалізується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Фахівці проєкту досліджуватимуть спроможність громад щодо залучення інвестицій. Також вони отримають технічну допомогу для підготовки власних проєктів розвитку та програм.

Наразі обрано десять передпілотних громад. Учора, 16 березня, їх представники, радники Проєкту, спеціалісти Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації взяли участь в онлайн-нараді, яка пройшла під головуванням першої заступниці голови обласної державної адміністрації Олени Бойко.

— Процес децентралізації триває давно, але досі перед громадами стоїть ряд важливих питань. Одне з ключових — визначення власних пріоритетних напрямків розвитку. Тож допомога фахівців Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» є дуже актуальною. Вона дасть можливість громадам конкурувати за державний ресурс, — зауважила Олена Бойко та додала: —  спільна робота з Проєктом розпочалася у липні минулого року, а у січні цьогоріч відбулося підписання Меморандуму про співпрацю. Ефективна співпраця з місцевими радами всіх рівнів та діяльність, спрямована на підвищення спроможності місцевого самоврядування є одним з пріоритетів діяльності голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко по розвитку регіону. Хочу підкреслити, саме формування інвестиційних проєктів для різних джерел фінансування та розвиток місцевих громад є необхідною умовою успішного розвитку області та зростання її інвестиційної привабливості.

Керівник ініціативи «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів» Юрій Третяк пояснив, що спочатку буде проведено дослідження потреб та потенціалів громад-учасниць, згодом — визначені концепції розвитку функціональних типів територій, відповідно до їх переліку у Державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки (прикордонні та природоохоронні території, сільські території у несприятливих умовах та інші). Також громади отримають технічну допомогу щодо залучення приватних інвестицій та реалізації власних проєктів. Таким чином, експерти допомагатимуть виявляти інвестиційні потреби ОТГ, готувати проєкти та втілювати їх.

Кінцевою метою ініціативи є розроблення методики та моделей розвитку різних типів територій для всієї країни, базуючись на результатах співпраці з громадами-учасницями пілотного проєкту на Чернігівщині.

Таким чином, участь у пілотному проєкті дасть можливість громадам професійніше готувати власні програми розвитку, які сприятимуть зростанню рівня соціально-економічного розвитку області.

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.