Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 23:12:30

Відбула робоча зустріч он-лайн фахівців протитуберкульозної служб

18.03.2021   09:52Агенцiя

16 березня відбула робоча зустріч он-лайн фахівців протитуберкульозної служби Чернігівської області, проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» та керівників та сімейних лікарів Чернігівського Центру ПМСД з питань раннього виявляння туберкульозу.

Із грудня 2020 року за технічної допомоги проекту діє маршрут доставки мокротиння від осіб із підозрою на туберкульоз до відповідної лабораторії.
 
Це дало змогу вирішити питання  доступності до послуги, оперативного транспортування, а значить, і діагностування захворювання. За три місяці такої роботи виявлено 9 випадків туберкульозу, хворі своєчасно лікуються.

Найбільш активну роботу провели сімейні фахівці Олишівської та  Михайло Коцюбинської амбулаторій.  
Генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Микола Дейкун охарактеризував ситуацію, акцентував увагу на ролі сімейних лікарів, визначив шляхи подальшої роботи за участі територіальних громад.  

Генеральний директор Чернігівський Центр ПМСД Віктор Куниця детально презентував роботу закладу у сфері протидії туберкульозу, відповів на запитання.

Координатори проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізується міжнародною організацію РАТН Тамара  Іваненко та Олена Дюжева поділилися своїм досвідом та надали рекомендації щодо подальшої роботи по ранньому виявлянню туберкульозу, особливо серед контактних осіб, запропонували допомогу проекту.

Чернігівський центр соціально значущих та небезпечних хвороб

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.