Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 серпня, 03:58:23

Проблема переробки сміття: велике починається з малого

17.03.2021   12:07Агенцiя

Доки в Україні на звалищах і полігонах накопичуються мільйони тонн відходів, забруднюючи землю, повітря і воду, в країнах Євросоюзу сміття успішно переробляють на природний газ, тверде паливо, добрива, виробляють із нього будматеріали, папір, меблі, господарчі та інші товари і отримують не лише величезні доходи, але й чисту екологію довколишнього середовища...

А як вирішити цю проблему на Чернігівщині? З чого почати? Ці та інші екологічні питання були розглянуті сьогодні під час зустрічі першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш із активістом боротьби за чисте довкілля, керівником громадської організації «Еко місто» Сергієм Безбородьком.

Як було наголошено, минулого року у партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program ГО "Еко місто" обладнала першу в Чернігові освітню станцію сортування. На площі 42 квадратних метри розміщено контейнери для роздільного збору більше ніж 20 видів вторинної сировини, зокрема і відпрацьованих батарейок. А наприкінці 2020 року ГО "Еко Місто" та Національний університет "Чернігівська політехніка" підписали угоду про співпрацю й розвиток екологічних ініціатив. Очолювана Сергієм Безбородьком екологічна організація отримала у користування на безоплатній основі майстерні та прилеглу територію одного з кампусів цього навчального закладу.

Проте, мова поки що йде лише про відсортування відходів, а ось щодо переробки, то їх треба відправляти в інші регіони. І все ж, як було зазначено, кожна велика справа завжди починається з малого.

В ході обговорення порушеного питання Ніна Лемеш схвально відгукнулася про екологічні ініціативи ГО «Еко місто» та активну позицію у їх просувані і відстоюванні очільника екологічного осередку Сергія Безбородька. У свою чергу, керівник громадської організації поділився із першим заступником голови обласної ради планами на ближче майбутнє. Насамперед – це відкриття нової сміттєсортувальної станції, яка зможе приймати всі без винятку побутові відходи, а далі, шляхом сформування кола меценатів і партнерів проєкту серед місцевого бізнесу, намічено зробити роздільний збір сміття сталим через створення соціального підприємництва з переробки пластику "Plastic Fantastic" тощо.

В ході ділової розмови було досягнуто домовленості про розміщення в порядку експерименту в адмінприміщенні обласної ради контейнерів для збирання відходів паперу та відпрацьованих батарейок.

На завершення зустрічі перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш подякувала громадським активістам за важливу справу, над якою вони працюють, та висловила їм свою підтримку і впевненність у тому, що все ними заплановане буде втілене в життя.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

 Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання

Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання 22:23

За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни 22:19

У період з 19 липня по 4 серпня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Головного управління ДСНС України у Чернігівській області під час здійснення робіт із планового очищення території загалом виявлено та знищено у встановленому порядку 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни.

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства 22:13

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах з боку службових осіб одного з підприємств міста Чернігова.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 22:00

У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи чимало держслужбовців та інших співробітників, котрі працювали в апаратах райдержадміністрацій залишилися без роботи. До їх числа потрапила Світлана Базиль з Ріпкинщини, яка все життя працювала секретарем. Свій трудовий шлях починала в Клубівській сільській раді, а потім близько 20 років була секретарем в Ріпкинській райдержадміністрації.