Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 червня, 22:43:58

Контроль за якістю харчування дітей – серед пріоритетів Держпродспоживслужби Чернігівщини

11.03.2021   09:40Агенцiя

На Чернігівщині тривають обговорення питань покращення якості харчування школярів за участю фахівців Держпродспоживслужби.

Зокрема, представники Менського управління Держпродспоживслужби взяли участь у нараді з директорами загальноосвітніх шкіл Менської міської ради, де йшлося про покращення якості харчування школярів згідно з вимогами Санітарного регламенту, системи НАССР та гігієнічними вимогами до виробництва  та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти.

Під час зібрання було  роз’яснено вимоги Наказу №2532 від 03.12.2020 «Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва  та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти» Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Також обговорено питання щодо розширення вимог з організації харчування. Зокрема, це стосується доповнення переліку продуктів, які забороняється продавати у шкільних буфетах, визначення основних груп продуктів, що обов’язково мають бути в раціоні дитини, та вимог до цієї харчової продукції.

До прикладу, принаймні раз на тиждень для учнів має готуватися риба, а фрукти і ягоди повинні подаватися без додавання цукру та підсолоджувачів тощо.

Головним завданням залишається аналіз небезпек і здійснення контролю на всіх етапах приготування їжі, починаючи від приймання продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. НАССР у закладах освіти – важливий інструмент для контролю безпеки харчування, тож керівники закладів зобов’язані впроваджувати і постійно підтримувати функціонування принципів системи  аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок на шкільних харчоблоках.

Учасники наради обговорили деталі організації харчування у кожному закладі громади і напрацювали шляхи удосконалення цього процесу.

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.