Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 22:45:41

Контроль за якістю харчування дітей – серед пріоритетів Держпродспоживслужби Чернігівщини

11.03.2021   09:40Агенцiя

На Чернігівщині тривають обговорення питань покращення якості харчування школярів за участю фахівців Держпродспоживслужби.

Зокрема, представники Менського управління Держпродспоживслужби взяли участь у нараді з директорами загальноосвітніх шкіл Менської міської ради, де йшлося про покращення якості харчування школярів згідно з вимогами Санітарного регламенту, системи НАССР та гігієнічними вимогами до виробництва  та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти.

Під час зібрання було  роз’яснено вимоги Наказу №2532 від 03.12.2020 «Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва  та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти» Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Також обговорено питання щодо розширення вимог з організації харчування. Зокрема, це стосується доповнення переліку продуктів, які забороняється продавати у шкільних буфетах, визначення основних груп продуктів, що обов’язково мають бути в раціоні дитини, та вимог до цієї харчової продукції.

До прикладу, принаймні раз на тиждень для учнів має готуватися риба, а фрукти і ягоди повинні подаватися без додавання цукру та підсолоджувачів тощо.

Головним завданням залишається аналіз небезпек і здійснення контролю на всіх етапах приготування їжі, починаючи від приймання продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. НАССР у закладах освіти – важливий інструмент для контролю безпеки харчування, тож керівники закладів зобов’язані впроваджувати і постійно підтримувати функціонування принципів системи  аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок на шкільних харчоблоках.

Учасники наради обговорили деталі організації харчування у кожному закладі громади і напрацювали шляхи удосконалення цього процесу.

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.