Поліція встановила осіб, які вкрали старожитності з двох музеїв
Упродовж доби співробітники Управління карного розшуку ГУНП в Чернігівській області разом з колегами з Новгород-Сіверського і Чернігівського районів встановили осіб, які проникли в два музеї та викрали звідти історичні цінності.
Інформація про зникнення експонатів надійшла до поліції зранку 1 березня одразу від співробітників двох музеїв на Чернігівщині – в селищах Ріпки та Короп.
Як розповіли працівники установ, з Ріпкинського краєзнавчого музею невідомі викрали залишки мушкета козацької доби, муляж револьвера 1920-го року випуску та три вишиванки 19-го століття. З Коропського регіонального історико-археологічного музею — дві ікони, два самовари, форму моряка часів Другої Світової війни з нагородами, український національний жіночий одяг, макет револьвера, муляжі двох кольчуг та меч. Крім того, з сейфу музею викрали гроші. Наразі сума збитків встановлюється.
"На місця подій в Ріпки та Короп виїхало керівництво місцевих поліцейських підрозділів, слідчо-оперативні групи, дільничні офіцери, групи реагування патрульної поліції. До обох музеїв зловмисники проникли шляхом пошкодженням замків на вхідних дверях", - розповів начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Нідзельський.
У ході оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили, що неподалік одного з музеїв був помічений автомобіль «Тойота». Цей же автомобіль вихідними свідки бачили біля готелю в Коропі. Поліцейські встановили маршрут пересування зловмисників.
З Чернігівської області авто попрямувало до столиці, де чоловіки розділили накрадене на двох. Один з подільників залишився у Києві, а інший поїхав на Одесу. Завдяки колегам з Київщини та Одещини чернігівські оперативники одночасно затримали фігурантів кримінального провадження разом із краденими з музеїв речами.
Один з затриманих був судимий за крадіжки, інший - відбував покарання за вбивство. Чоловіків затримано, з ними проводяться слідчі дії.
Поліція розслідує провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України - крадіжка, поєднана з проникненням в приміщення, що карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19
А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».
Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14
Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:13
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.
4 березня: цей день в Україні і світі 09:11
День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression
Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59
Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.