Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 15:34:03

Розвиток медичної інфраструктури як пріоритет для новостворених громад

26.02.2021   10:55Агенцiя

У Чернігівській ОДА пройшла конференція «Децентралізація в умовах трансформації системи охорони здоров'я» за участю голови Чернігівської облдержадміністрації Анни Коваленко, т. в. о. голови Національної служби здоров'я України Андрія Віленського, директорки Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторії Мілютіної, керівників громад Чернігівщини, медичних закладів області, керівників структурних підрозділів НСЗУ.

— У ході децентралізації територіальні громади стають основними суб’єктами, що надаватимуть послуги, у тому числі й у сфері охорони здоров’я. В області підлягають передачі у власність територіальних громад 49 закладів медицини. По сорока із них уже прийняті рішення про передачу-взяття на баланс територіальних громад. Ще дев’ять — у процесі визначення балансоутримувача. Я упевнена, що сьогоднішня зустріч дасть відповіді на багато запитань, які виникають і будуть викати під час зміни медичними закладами власника, — зазначила Анна Коваленко. Вона також висловила переконання, що у 2021 році розвиток медичної інфраструктури має стати одним з пріоритетів для новостворених громад, адже процес децентралізації – це не лише питання фінансів, а в першу чергу – питання доступності, якості, вчасності надання медичної допомоги мешканцям області.

— Попереду нас ще чекає багато роботи, — наголосила голова ОДА. — І облдержадміністрація зі свого боку всіляко підтримуватиме та сприятиме вирішенню актуальних питань діяльності закладів охорони здоров'я.
За словами Вікторії Мілютіної, саме керівники медзакладів та місцевих громад і є тією рушійною силою, яка в результаті реформування забезпечить високоякісні медичні послуги, доступні для кожного мешканця області. Адже вже до 1 липня цього року усі заклади охорони здоров’я мають бути передані у власність громад. І якщо заробітну плату медичних працівників забезпечує відповідно до укладених договорів НСЗУ, то про оплату комунальних послуг, утримання приміщень та поліпшення матеріально-технічної бази медустанов мають подбати місцеві ради.

— Важливо, щоб громади могли домовлятися між собою, — акцентувала Вікторія Мілютіна. — Виграють ті громади, які зможуть скористатися можливостями, наданими ЗУ «Про співробітництво територіальних громад», і створити потужну медичну мережу завдяки її співфінансуванню.

Як запевнив т. в. о. голови Національної служби здоров'я України Андрій Віленський, фахівці НСЗУ готові допомагати та роз’яснювати механізми отримання та розширення пакетів медичних послуг, інші питання реорганізації медичної мережі.

— Ми усі розуміємо, що реформа має на меті покращання якості і комфортності життя в регіоні, — зазначив Андрій Віленський. — Ситуація з пандемією коронавірусу показала, що ті лікарні, про які дбала місцева влада, зараз надають ефективнішу допомогу мешканцям громад.

Керівник НСЗУ звернув увагу учасників конференції і на те, що частка фінансування з держбюджету в рази більша, ніж лікарні потребують від місцевого самоврядування. Лікарня, у якій є фахівці і обладнання, зможе укласти договір з НСЗУ на більшу кількість пакетів послуг і відповідно отримати більше фінансування. Оснащені та потужні лікарні згодом почнуть заробляти самі (розширюючи перелік послуг, оплачуваних НСЗУ), але до цього місцева громада має спочатку інвестувати в розвиток закладу. Позитивним прикладом ефективної співпраці НСЗУ та місцевої влади Андрій Віленський назвав Сновську ОТГ, де бюджет лікарні за 9 місяців склав близько 22 мільйонів гривень. Це значно більше ніж за аналогічний період принаймні кількох попередніх років.
Тож лідери громад разом з керівниками медустанов мають проаналізувати сильні і слабкі сторони медичної мережі, вирішити, які напрями доцільно розвивати і куди вкладати гроші, щоб сформувати якісну систему, яка відповідає потребам населення.
У ході конференції були розглянуті й обговорені конкретні юридичні, фінансові та організаційні аспекти реформування, досвід громад, що вже йдуть цим шляхом.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення 12:23

Проводиться підготовка до капітального ремонту ділянки дороги від Мільків до Охіньок. Згодом тут проводитимуть регенерацію основи та укладатимуть нове асфальтобетонне покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 6 км.

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль 12:17

За тиждень з 8 по 15 квітня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 45 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 18 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі два з ознаками кримінального правопорушення. Також складено 16 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

Чернігів: стартував цьогорічний прийом проєктів Бюджету участі

Чернігів: стартував цьогорічний прийом проєктів Бюджету участі 11:50

У Чернігові з 15 квітня розпочинається цьогорічний прийом проєктів в рамках Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі), який триватиме по 31 травня. Ці часові рамки, передбачені чинним Положенням про громадський бюджет нашого міста.

В Чернігові презентували книгу про знищені дерев’яні храми з доповненою реальністю

В Чернігові презентували книгу про знищені дерев’яні храми з доповненою реальністю 11:36

Проект «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю» презентували 15 квітня науковій громадськості Чернігова в обласному історичному музеї імені Василя Тарновського. Це масштабний проект, що складається з декількох взаємопов’язаних частин.

Повноваження старост та комунікація з жителями старостинських округів

Повноваження старост та комунікація з жителями старостинських округів 11:31

Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації продовжує серію дистанційних навчань «Здійснення старостою своїх повноважень та пошук ефективних комунікацій із жителями старостинських округів». Чергові онлайн-сесії проводяться 15–16 квітня. Цільова аудиторія – старости старостинських округів територіальних громад області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини