В Чернігівській регіональній лабораторії Держпродспоживслужби з’явилось нове обладнання для визначення пестицидів у харчовій продукції
У хіміко-токсикологічному відділі Чернігівської регіональної державної лабораторії введено в експлуатацію нове обладнання на базі газохроматографічного комплексу «Хроматек-Кристал 5000.2».
За його роботою під час проведення перших досліджень спостерігав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен.
Після апробації апаратури він зазначив, що новий прилад забезпечує проведення якісних лабораторних досліджень на вміст хлорорганічних та фосфорорганічних пестицидів в сировині та готовій продукції тваринного і рослинного походження. Використання сучасних новітніх технологій дозволяє виконувати аналізи з визначення залишкової кількості хлорорганічних, фосфорорганічних пестицидів та піретроїдів (синтетичних інсектицидів) чутливими і високоспецифічними детекторами, які збільшують точність визначення аналізу.
Найближчим часом планується доукомплектування приладу автоматичним дозатором, що дозволить нівелювати людський фактор при здійсненні аналізу, збільшить точність та відтворюваність результатів, дасть змогу працювати з великою кількістю проб в автоматичному режимі.
Останні новини Чернігівщини
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.
У січні-жовтні 2025 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 9 мільярдів гривень податків та зборів 09:38
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-жовтень 2025 року надійшло 9 млрд грн від сплати податків і зборів
Експерти НСЗУ провели виїзні робочі зустрічі із надавачами послуг за пакетами стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць 09:36
Зворотний зв’язок від лікарів, які працюють з особами, що захищають і захищали незалежність України, важливий для розвитку державних програм.
14 листопада: цей день в Україні і світі 09:29
День 1360 Російська агресія - Day 1360 Russian aggression
Засуджено мешканця м.Чернігова за підробку документів з метою отримання відстрочки від мобілізації 16:12
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 35-річного місцевого жителя у підробці довідки з метою отримання відстрочки від мобілізації (ч.ч.1, 4 ст.358 КК України).