Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 травня, 06:07:19

В області розробляється програма моніторингу атмосферного повітря

19.02.2021   17:46Агенцiя

18 лютого відбулось третє засідання обласної комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря, де обговорили основні аспекти розроблення відповідної обласної програми.

В обговоренні взяли участь фахівці профільних структурних підрозділів Чернігівської ОДА, дотичних установ і територіальних органів ЦОВВ в області, науковці та громадськість.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Сахневич зазначила, що наразі в Україні тривають процеси реформування системи моніторингу та управління якістю повітря. Зокрема, на сьогодні Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України розроблений проєкт типової форми програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, який проходить процедуру погодження.

Очільниця профільного департаменту ОДА повідомила, що торік в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки Національним університетом «Чернігівська політехніка» виконана науково-дослідна робота з оцінки фактичного стану атмосферного повітря області, яка буде взята за основу при формуванні обласної програми.

Після затвердження типової форми Департаментом екології та природних ресурсів ОДА спільно з іншими профільними підрозділами й установами на її основі розроблятиметься обласна програма державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

У ході наради учасники розглянули результати досліджень стану забруднення атмосферного повітря, проведені фахівцями КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» в обласному центрі, а також спеціалістами Чернігівського обласного центру з гідрометеорології. Окрему увагу члени комісії приділили питанню здійснення державного нагляду (контролю) у сфері атмосферного повітря у 2020 році.

За результатами засідання суб’єктам моніторингу атмосферного повітря доручено упродовж 2 місяців підготувати інформацію, необхідну для формування проєкту Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря в Чернігівській області на 2022-2026 роки. А до липня розроблений проєкт Програми буде направлений на погодження до Міндовкілля.

– Аби програма моніторингу була дієвою та забезпечувала потреби області в отриманні необхідних даних про стан атмосферного повітря, вже зараз необхідно планувати заходи з розвитку мережі спостережень, зокрема вивчати доцільність створення нових стаціонарних або пересувних постів, – зауважила Катерина Сахневич.

Нагадаємо, що управління якістю повітря здійснюється за принципом розподілу території України на зони та агломерації. Зокрема, область визначена як зона, а місто Чернігів – як агломерація.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 37 нових випадків COVID-19

Виявлено 37 нових випадків COVID-19 19:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12 травня в області зафіксовано 65 нових випадків COVID-19.

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі 16:08

12 травня, в рамках виїзного засідання Кабінету Міністрів України на Чернігівщині в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм з робочим візитом побував Міністр культури України Олександр Ткаченко.

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ "Чернігівський автозавод" 14:11

Під час робочої поїздки до Чернігівської області 12 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ «Чернігівський автозавод».

"Велике будівництво": Реконструкція мосту через річку Остер 13:54

На Чернігівщині продовжується оновлення доріг в рамках реалізації програми Президента України "Велике будівництво".