Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 травня, 11:17:57

У облпрокуратурі відбувся семінар з питань організації розгляду звернень, запитів та особистого прийому

19.02.2021   07:43Агенцiя

У Чернігівській обласній прокуратурі 18 лютого відбувся навчальний семінар у режимі відеоконференцзв'язку на тему: «Правове регулювання та організація роботи з розгляду звернень і запитів, особистого прийому та забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури».

Його проведення було заплановано за результатами робочих зустрічей з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та директором регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Тож захід відбувся за участі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Ірини Жмаки, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірини Протченко, регіональногокоординатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Алли Лепехи, працівників Чернігівської обласної прокуратури,керівників місцевих прокуратур, їх заступників та прокурорів.

Відкрив семінар заступник керівника обласної прокуратури Андрій Никифорук. Він зазначив, що думка суспільства про роботу їх установи формується за рахунок прозорості, об'єктивності та результатів розглянутих звернень громадян, які отримали зворотній зв'язок. Тому для нього є важливим, щоб прокурори у Чернігівській області зналипсихолого-поведінкові аспекти роботи із заявниками та володіли вдостатній мірі знаннями для надання відповідних консультацій та роз’яснень.

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Ірина Жмака розповіла про види відповідальності за порушення вимог законодавства про звернення громадян та доступ до публічної інформації, а також про скарги, які надходять до неї на дії посадових осіб, які безпідставно відмовляють у наданні інформації, порушують строки розгляду та надають неповні відповіді.

Про дію в Україні національного превентивного механізму поінформувала регіональний координатор взаємодії  з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Алла Лепеха. Регіональний координатор зазначила, що національний превентивний механізм створений з метою попередження катувань у місцях несвободи. Задля цього представниками Уповноваженого з прав людини здійснюються постійні моніторингові візити до цих установ.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко повідомила, що регіональний центр діє з січня 2013 року. У 2015 роцістворені 3 місцеві центри – Менський, Ніжинський та Чернігівський, які надають консультації з цивільних та адміністративних справ. У 2020 році центром розглянуто  21000 звернень громадян.Також за словами Ірини Протченко, громадяни можуть скористатися довідково-інформаційною платформою «WikiLegalAid», яка містить понад 1900 правових консультацій з різних питань.

У ході семінару учасники мали можливість поставити запитання та поділитися власним досвідом і особливостям правозастосування, які виникають на практиці.
Підводячи підсумки,заступник керівника Чернігівської обласної прокуратури Андрій Никифорук висловив щиру подяку запрошеним за змістовну та цікаву інформацію, що обов’язково буде корисною у роботі органів прокуратури зі зверненнями громадян. Зокрема наголосив, що співпраця у вказаній сфері з державними органами та установами – це запорука своєчасного та якісного реагування як на індивідуальні проблеми людей, так і на напружені конфлікті ситуації в громаді в цілому.
 
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Викрито схему ухилення від сплати податку на додану вартість на суму 5,5 млн гривень

Викрито схему ухилення від сплати податку на додану вартість на суму 5,5 млн гривень 11:15

Працівниками Головного управління ДПС у Чернігівській області виявлено підприємство з ознаками «фіктивності», яке імітувало здійснення сільськогосподарської діяльності.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:11

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 419 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 419 осіб 10:43

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, cтаном на 12 травня в області щеплено першою та другою дозою 20140 людей.

АМКУ дозволив продаж трьох агрокомпаній на Чернігівщині

АМКУ дозволив продаж трьох агрокомпаній на Чернігівщині 10:32

Антимонопольний комітет України надав дозвіл фізичній особі — громадянину України на придбання трьох агрокомпаній на Чернігівщині. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Конкурс журналістських робіт

Конкурс журналістських робіт "МедіаЧе-2021" 10:17

Традиційний весняний конкурс журналістських робіт для медійників Чернігівщини — "МедіаЧЕ" — стартує цього травня вже шостий рік поспіль.