Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 09:59:44

У Чернігові будуть відвозити авто, припарковані в неналежних місцях, на штрафмайданчик

17.02.2021   10:33Агенцiя

Місто Чернігів придбає евакуатор і буде займатися прибиранням з вулиць неправильно припаркованих автомобілів. Доручення організовувати таку діяльність міський голова Владислав Атрошенко дав на щотижневій розширеній нараді 16 лютого. Комерційним структурам цю роботу передоручати не будуть.

- В принципі, дуже спокусливою є ідея віддати це комерційному підприємству і не нести витрат на ці позиції. Але мета – керованість процесу, - зазначив Владислав Атрошенко. – Віддамо бізнесу – і далі ми не будемо вже на це впливати. А мені здається, що в невеликому місті комерційному підприємству буде важко виконувати такі обов’язки. Будуть знаходити важелі впливу які завгодно. Скажімо, якщо це буде машина ДСНС, податкової, поліції, силових структур – буде досить незручна ситуація і ефективність цього напрямку може страждати. А все-таки на комунальне підприємство впливати важче, – додав він пізніше.

На думку очільника міста, логічним було би, щоб такий підрозділ був при КП АТП-2528 (комунальне підприємство Чернігова, яке займається прибиранням вулиць, у тому числі розчищає їх від снігу).

- Оскільки вага цього питання найбільша взимку, коли неправильно припарковані машини заважають розчищати дороги, то хай би АТП-2528 цим питанням і займалося. Була би логіка в цьому. По рації зв’язався, викликали евакуатор, забрали, - Владислав Атрошенко.

Про результати вивчення цього питання за дорученням міського голови на нараді доповів керівник міського управління ЖКГ Ярослав Куц. За його словами, з огляду на норми законодавства юридично цей підрозділ має бути частиною якогось зі структурних підрозділів міської ради. Тобто його інспекторами мають бути посадові особи місцевого самоврядування. Але розміщатися він може де завгодно.

За словами керівника управління, найбільш проблематичними на сьогодні питаннями в організації такої роботи є доступ до реєстрів. У першу чергу, до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Адже машина, яка порушила правила, фотографується – і щоб виписати адмінпротокол треба дізнатися, хто її власник.  Також потрібен доступ до реєстру адмінправопорушень, тому що на порушника зразу накладається й адміністративний штраф.

- Цей напрямок працює зараз у Дніпрі, в столиці, в багатьох містах. І доступ до баз у них є, - Владислав Атрошенко.

Тож міський голова доручив перейняти моделі такої роботи, запроваджені в інших містах. Але одразу врахувати і зауваження, які виникли там на практиці. З моделлю роботи має визначитися спеціальна робоча група.

Інспектори мають фізично перебувати на АТП-2528, принаймні, в зимовий період.

На сесію міської ради він доручив підготувати та винести питання про перерозподіл коштів для закупівлі евакуатора.

 Одночасно мер звернувся з проханням до патрульної поліції – по можливості допомагати, підказували, як організувати таку роботу краще.

- Насправді надзвичайно велика кількість автомобілів, покинутих на великий термін, які реально заважають прибирати місто. Так що це актуальне питання, і сьогоднішня погодна ситуація остаточно спонукає його вирішити. Ми утримувались від цього, бо це реально буде незручно автовласникам. Вийшов – машини нема. Буде певне невдоволення, я це все розумію. Але питання визрівало довго і вже всі розуміють, що це потрібно здійснювати, - констатував міський голова, завершуючи обговорення.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

10 травня - Всесвітній день кактуса

10 травня - Всесвітній день кактуса 08:30

10 травня проводиться Всесвітній день кактуса. Ці травневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.