Кількість щеплень тварин проти сказу, зроблених у Чернігівській державній міській лікарні ветмедицини в минулому році, збільшилась майже на чотири сотні
Торік у Чернігові лікарі державної ветеринарної медицини вакцинували від сказу 3408 тварин, що майже на 400 більше, ніж у попередньому 2019 році.
Загалом вакцину отримали 2353 собаки і 1055 котів. В тому числі, 628 тварин щеплено протягом кількох днів травня у результаті щорічної планової безкоштовної вакцинації.
Спеціалісти міської державної лікарні ветмедицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста. Для щеплень, незважаючи на породу і розмір тварини, використовувались однакові дози вакцини «Рабістар». Приймали чотирилапих пацієнтів і безпосередньо у клініці.
У минулому році на карантині у ветлікарні перебував 1 кажан, сказ у якого не підтвердився. Крім того, за місцем проживання карантинні обмеження були застосовані до 362 тварин, що покусали людей. Захворювання не підтверджене у жодному випадку.
Лікарі зазначають: протягом останніх років жителі обласного центру все активніше вакцинують як своїх домашніх улюбленців, так і тих, що вважаються безпритульними, але перебувають під опікою зооволонтерів. Свою роль у цьому відіграють, зокрема, постійні публікації на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, які поширюються місцевими засобами масової інформації і охоплюють значну кількість громадян.
Варто зазначити, що лише від початку нинішнього року лікарі Чернігівської міської державної лікарні ветеринарної медицини вакцинували проти сказу 167 собак і 57 котів.
Фахівці радять господарям не очікувати на щорічну планову вакцинацію, якщо вони переймаються здоров’ям своїх вихованців, а звертатись до державних установ ветмедицини.
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали наркоторгівця 17:43
Співробітники відділу кримінальної поліції спільно зі слідчими Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних речовин, до яких причетний 39-річний місцевий житель.
Прилуцьким краєзнавчим музеєм реалізовано проєкт «Локальна спадщина Прилуччини у мистецькій Галаганівській колекції» 17:21
Тепер частину унікальної мистецької колекції з Чернігівського художнього музею можна подивитись у Прилуцькому краєзнавчому музеї. І не тільки там
Реабілітація поруч: у Сухополов’янській громаді створили соціальну тренажерну залу 15:50
Нова сучасна тренажерна зала днями відкрилася в селі Заїзд Сухополов’янської сільської ради.
Анна Казакова здобула бронзу змішаного командного турніру на чемпіонаті Європи з дзюдо 15:26
З 31 жовтня до 03 листопада у Кишиневі (Молдова) проходив чемпіонат Європи з дзюдо U23, в якому взяли участь понад 300 дзюдоїстів з 38 країн Європи.