Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:16:14

ПЛР-дослідження на COVID-19. Офіційно

15.02.2021   13:43Агенцiя

На сьогоднішній день метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) вважається «золотим стандартом» діагностики коронавірусної хвороби, а здійснення обстеження цим методом якнайбільшої кількості людей є запорукою раннього виявлення, своєчасної ізоляції та лікування хворих та контактних осіб.

ПЛР є також найбільш точним методом діагностики, оскільки фіксує присутність самого віруса (його РНК, яка є носієм генетичної інформації) в організмі людини. Крім цього, за допомогою ПЛР-тесту можна виявити захворювання у перші дні зараження (ще до появи симптомів).

Найбільш інформативним ПЛР-тестування є з 7-10-го до 14-го дня хвороби.

Станом на 12 січня рівень захворюваності на COVID-19 в області знизився, в порівнянні з листопадом-груднем 2020 року. Зниження відбулося за рахунок зменшення кількості ПЛР-досліджень відповідних категорій населення.

Згідно вимог наказу МОЗ від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» (Із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства охорони здоров'я) обстеженню методом ПЛР підлягають наступні категорії осіб:
- особи з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому та/або інших ГРВІ;
- пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або тяжкого гострого респіраторного синдрому;
- особи, яким встановлено діагноз «грип»;
- пацієнти з позагоспітальною пневмонією;
- особи, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено антитіла до COVID-19 - IgA, IgM, IgG та/або сумарні IgM, IgG;
- контактні особи при появі симптомів, які не виключають COVID-19;
- контактні особи з групи ризику розвитку тяжких ускладнень: тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність, аутоімунні захворювання, тяжкі алергічні хвороби, цереброваскулярні захворювання в стадії декомпенсації, онкологічні захворювання;
- особи для оформлення в закриті заклади інтернатного типу.

Вірусологічна лабораторія ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» здійснює проведення ПЛР-досліджень біоматеріалу від хворих з підозрою на COVID-19 безкоштовно (матеріал до лабораторії направляється лікувальною мережею) та на платній основі у разі самозвернення. Результати обстеження на платній основі видаються протягом 12 годин на державній та, за необхідності, на англійській мові, з наявністю мокрої печатки установи та QR-коду на оригіналі. Проводяться дані дослідження щоденно з 8-00 до 15-00.

Особи, які хочуть пройти обстеження за власним бажанням можуть також пройти обстеження попередньо отримавши направлення у свого сімейного лікаря.

На сьогоднішній день потужності ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» дозволяють здійснювати до 2 тис. досліджень на добу.

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.