Ніжинська місрада ухвалила рішення "Про затвердження Програму розвитку та функціонування української мови в закладах освіти"
Затвердили також виконання міських цільових програм головних розпорядників, внесли зміни до бюджету Ніжинської міської територіальної громади на 2021 року.
Ніжинська міська рада першою в Україні ухвалили рішення «Про затвердження Програму розвитку та функціонування української мови в закладах освіти у 2021 році «Сильна мова - успішна держава».
4 лютого відбулося чергове засідання 6 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Олександра Кодоли. У пленарному засіданні взяли участь 34 депутати міської ради, Уповноважений захисту державної мови, народний депутат України VIII скликання Тарас Кремінь, депутати обласної ради Ірина Грозенко та Наталія Копиця, керівники управлінь та відділів.
Метою Програми є створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму у громадян України; створення оптимальних умов для реалізації конституційних гарантій на вільне функціонування української мови в закладах освіти, підпорядкованих Управлінню освіти Ніжинської міської ради, розширення сфери вживання державної мови, виховання любові, поваги до неї у всіх учасників освітнього процесу.
«З часу ухвалення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Ніжинська міськрада першою серед місцевих рад проголосувала місцеву програму розвитку та функціонування української мови. Переконаний, що відповідне рішення дасть поштовх для ухвалення відповідних програм місцевими радами усіх рівнів», - зазначив Тарас Кремінь.
Тарас Кремінь подякував міському голові Олександру Кодолі, який є одним зі співавторів мовного закону, та депутатам міськради за одноголосну підтримку Програми.
На разі, за дорученням міського голови Олександра Кодоли проводиться масштабна робота по розробці Програми розвитку та функціонування української мови в усіх сферах життєдіяльності Ніжинської громади.
Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю
Останні новини Чернігівщини
Відстрочка від мобілізації для чернігівців: що зміниться з 1 листопада — пояснюють юристи 14:27
З 1 листопада 2025 року в Україні починають діяти нові правила оформлення та продовження відстрочок від мобілізації. Вони запроваджуються постановою Кабміну №560 і стосуються всіх військовозобов’язаних, зокрема мешканців Чернігова та області.
В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 13:22
Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці. Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 30 жовтня по 8:00 31 жовтня 2025 року 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Освіта та спорт: з проблематикою Чернігівщини ознайомилися представники профільних міністерств 11:48
Сьогодні Чернігівську область з робочим візитом відвідали заступники очільників двох міністерств: освіти і науки – Андрій Вітренко, молоді та спорту – Сергій Тимофєєв.