Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 липня, 19:51:16

На особливому контролі керівництва Чернігівської ОДА - приватні заклади соціального догляду

04.02.2021   09:56Агенцiя

Голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко, з метою унеможливлення харківського сценарію в закладах для літніх людей, тримає на пульсі питання щодо роботи створеної робочої групи та здійснення перевірок.

1 лютого відбулася перевірка приватного будинку престарілих, який має назву "Тепло улюблених". У перевірці закладу взяли участь представники Департаменту соціального захисту Чернігівської ОДА, Департаменту соціальної політики міськради, Головного управління Національної поліції в області, Управління ДСНС в області, Головного управління Держпродспоживслужби в області та Управління Держпраці Чернігівської області.

Комісія перевірила умови проживання, організацію харчування, у яких умовах проживають літні люди та чи отримують вони соціальні на медичні послуги на належному рівні.

За інформацією перевіряючих, власника установи на момент візиту не було. Так само були відсутні установчі документи, угоди про надання соцпослуг та інші. Доглядали підопічних троє волонтерів – кухар та дві доглядальниці, так вони самі про себе сказали.

Заклад розрахований на 21 особу, які там і перебували. Вони проживають у трьох кімнатах, дві з яких на другому поверсі. Площа кімнат не відповідає прийнятим нормативним вимогам, так само не вистачає стільців та столів. А одяг підопічних зберігається у шафах в кімнатах, решта – в окремому приміщенні (речі висять гамузом, деякі у сумках).

Фахівці зробили ряд зауважень стосовно діяльності даного закладу та організації догляду саме у соціальному напрямку.

По-перше, відсутнє право на «приватність» маломобільних та ліжкохворих мешканців: відсутні ширми для проведення санітарно-гігієнічних процедур. Так само у кімнатах гігієни були відсутні пристосування для маломобільних осіб.
В ході спілкування підопічні розповіли перевіряючим, що вони не мають можливості вийти на вулицю або за межі закладу. Двері у кімнатах замикаються на замок, відсутні кнопки виклику персоналу. У кімнатах на другому поверсі проживають маломобільні підопічні, яким не можуть подолати сходи, щоб вийти на вулицю. Сходи не облаштовані пандусом, чим порушуються норми ДБН В.2.2.-40:2018 «Будинки і споруди»  «Інклюзивність будівель і споруд». Також у разі надзвичайної ситуації ліжковохворі та маломобільні особи наражаються на небезпеку.

Харчування у пансіонаті, за інформацією підопічних, чотири рази на день, їжу розносять у кімнати.  Проте при перевірці також з’ясувалося, що відсутній збірник рецептур, не ведеться картотека технологічних карт. Продукти зберігаються на полицях в окремому приміщенні спільно з одягом та побутовою хімією.

Виявлені порушення в організації протиепідемічних заходів, що на думку перевіряючих,  може призвести до поширення коронавірусу SARS-COV-2:
- відсутня інформація щодо проведення карантинних заходів;
- на підлозі при вході до приміщення відсутні дезінфекційні килимки;
- відсутні графіки щоденного волого прибирання та провітрювання у приміщеннях;
- не проводиться щоденний температурний скринінг і моніторинг стану здоров’я підопічних із занесенням результатів у журнали;
- підопічні не забезпечені медичними масками та антисептиками для обробки рук;
- не обладнано ізолятор та не має окремого приміщення на випадок захворювання підопічних, що потребують ізоляції.

В установі відсутнє приймально-карантинне відділення і підопічні, які приймаються, не проходять карантин тривалістю до чотирнадцяти днів.

Зі слів працівників закладу мешканці забезпечуються медичним обслуговуванням. Договір укладено з Чернігівською міською лікарнею № 2. Але журнал реєстрації викликів лікаря на момент перевірки був відсутній.
Повідомлялось, що ікування та ін’єкції проводяться відповідно до призначень лікаря. Але наявність медичної освіти у працівників, не підтверджено документально. Під час перевірки з'ясувалося, що медикаменти зберігаються у підвальному приміщенні в окремих коробках, при чому виявлено коробки з ліками з надписом «Психотропные+седативные». Інформації щодо наявності ліцензії на використання психотропних препаратів не надано.

Також не забезпечено право громадян похилого віку знати свої права та обов’язки (стаття 57 Конституції України): відсутня будь-яка інформація, розташована у доступному місці для підопічних, про права громадян, телефони гарячих ліній та відповідальних осіб, до яких можуть звернутись підопічні у разі порушення їх прав.

Після проведеного аналізу стану приміщення та умов утримання людей, які потребують догляду, фахівці Департаменту соцзахисту зазначили, що за результатами перевірки та висновків, які зроблені учасниками комісії, будуть прийняті відповідні рішення.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 7 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 7 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 30 липня в області зафіксовано 7 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 565 осіб 15:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 30 липня в області щеплено першою та другою дозою 146 820 людей.

Протягом півріччя платниками Чернігівщини сплачено до  бюджетів майже 9,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

Протягом півріччя платниками Чернігівщини сплачено до бюджетів майже 9,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 14:12

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків за січень-червень 2021 року сплачено майже 6,7 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 1,5 млрд грн або на 30 відс. більше за факт надходжень відповідного періоду минулого року, та близько 3 млрд грн єдиного внеску (на 20 відс. або на 503 млн грн більше минулорічного показника).

Поблизу села Манжосівка на трасі Н-07 почали вкладати асфальтобетон

Поблизу села Манжосівка на трасі Н-07 почали вкладати асфальтобетон 14:01

Це відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосівка, що під Прилуками. Це одна з десяти ділянок національної траси, де зараз йдуть дорожні роботи. Її протяжність - 3,9 км. Раніше тут була стара бетонна дорога. Після капітального ремонту буде комфортне для проїзду асфальтобетонне покриття.

«Круглі столи» з питань детінізації зайнятості тривають

«Круглі столи» з питань детінізації зайнятості тривають 13:54

Чергове засідання відбулося 29 липня в Носівській міськраді. Ініціатор заходу – Чернігівський обласний центр зайнятості.