Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 14:02:59

При зростанні багатьох складових, які регулюються державою, Чернігів ще не підвищував своїх комунальних тарифів

03.02.2021   09:55Агенцiя

Ситуація з тарифами, зокрема, у теплогенеруючій галузі - складна, наголосив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час обговорення на щотижневій розширеній нараді в міській раді 2 лютого.

- Досі немає ціни за спожитий газ у січні. З такою ситуацією ми стикаємося вперше. На цих компаніях формуються величезні збитки. Зокрема, у Чернігові ці підприємства знаходяться в оренді у господарюючих суб’єктів. А в інших містах це переважно комунальні підприємства - тож це йдуть прямі збитки для місцевих бюджетів, - зазначив він.

Зважаючи на складність ситуації, міський голова висловив прохання постійно максимально відкрито проводити роз’яснювальну роботу щодо позиції міста. Комунальні тарифи - тобто те, що встановлює і регулює місто - у Чернігові останнім часом не змінювалися. Але складові, які регулюються державою, постійно зростають.

- Захищати інтереси людей – правильно. Ми стоїмо і будемо стояти на захисті їх інтересів. На сесії ми зробили відповідні звернення. У нас ні один із комунальних тарифів не піднявся. Не зважаючи на зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня, не зважаючи на зростання ціни на електроенергію, ціни за розподіл і т.д. – безпосередньо комунальні тарифи не змінилися. Але всі ціни і платіжки, які люди отримують за газ та електроенергію і відповідно за їхній розподіл, називати комунальними тарифами - не коректно, тому що їх формують не комунальні підприємства, а ті, які не відносяться до повноважень міської влади. І теж це треба роз’яснювати, - наголосив він.

У таких умовах, як комунальні підприємства працюють зараз, для них ще більш важливою стає своєчасність оплати користувачами за надані послуги.

- Сьогодні фактично при зростанні мінімалки, при зростанні цін на електроенергію, якою користуються і наші комунальні підприємства, звісно, у нас «вимиваються» обігові кошти. Тому людям треба хоча би вчасно сплачувати. Колись таки прийдемо до необхідності, що при зростанні складових собівартості ми місяць-два почекаємо, подивимось якою НАК «Нафтогаз» чи Кабінет міністрів оголосить ціну на газ, і якщо один-два квартали ми витримаємо - не будемо піднімати тарифи. Але за інших обставин – ми змушені будемо приймати відповідні рішення, - підкреслив Владислав Атрошенко.

Також міський голова доручив юридично вивчити, запросивши на зустріч власників малих теплогенеруючих підприємств Чернігова, питання того, чому розраховані та запропоновані ними тарифи ще вище, ніж в АТ «Облтеплокомуненерго».

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Нові авто для

Нові авто для "швидкої" 12:34

Днями КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримав чергову партію з п’яти автомобілів оновленої модифікації, які надійшли до закладу за рахунок коштів, що виділені Національною Службою здоров’я України.

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі 12:29

Реалізація положень антикорупційного законодавства, питання попередження корупційних правопорушень в діяльності працівників органів публічної влади обговорювалися під час дистанційного навчання «Забезпечення ефективності та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:13

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 травня по 8:00 15 травня 2021 року.

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району 12:09

14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».

З

З "Червоною рутою" – у День Європи в Україні 11:28

З 2003-го року кожної третьої суботи травня в Україні офіційно відзначається День Європи – свято, що підкреслює стратегічний курс України на європейську інтеграцію.